• $31,1271
  • €33,8324
  • 2033.96
  • 9334.13
27 Mayıs 2023 Cumartesi

Yarın Mehmetlerin bayramı olsun

Neden şaşırdınız ki? Irkçılık ile bölücülük ikiz kardeş gibidir. Aynı anadan doğmuş, farklı yollardan ilerleseler de aynı amaca hizmet etmişlerdir daima. Siz bakmayın birbirlerine düşman gibi davrandıklarına. İkisi de pespaye bir sırtlan sürüsünün ağzından irin saçan canavarlarıdır.

Birisi "Mustafa Kemal'in itleri karşınızda" diyerek topladı ardına, Demirtaş'ın bir emriyle Yasinleri paramparça eden göz dönmüş güruhu. Diğeri "Şeyh Sait'in itleri karşınızda" diyerek topladı ardına, kendine Hitler'in yavru çakallarını örnek alan, gıdası yalan olan bir başka topluluğu.

Ne Mustafa Kemal'in yoldaşlarına it diyen Sırrı Sakık'a hesap soruldu, ne de Dağkapı Meydanı'nda sallandırılan Şeyh Sait'e it diyen Ümit Özdağ. Çünkü ne düşmanlık gerçekti, ne de birbirine karşı sallanan parmaklar. İki ağzı bozuk ardında topladıklarını caddeye çıkarınca birlikte seslendiler: "Siz kardeşsiniz. Toplanın şimdi Kılıçdaroğlu'nun etrafında."

"Türk Ordusu Suriye'den çekilsin" diyen HDP ile "Suriyeliler defolsun" diyenlerin aynı amaca hizmet ettikleri ortada değil mi? Bu sözleri söyleyenler Mehmetçik'in çekildiği bölgelerin üç gün içinde PKK tarafından işgal edileceğini bilmiyorlar mı?

Başta Türkmenler olmak üzere bölgedeki tüm PKK karşıtlarının büyük bir katliama maruz kalacaklarını, bırakın ülkemizdeki 3,5 milyon Suriyelinin geri gönderilmesinin, bu katliamdan kaçan 6 milyon sığınmacının daha sınırlarımıza dayanacağını bilmiyorlar mı?

Her şeyi herkesten çok daha iyi biliyorlar. İstiyorlar ki sınırımızda bir terör devleti kurulsun, önünde engel olarak görülen ve sayıları 3 milyonu bulan Suriye Türkleri tamamen ortadan kaldırılsın. Atatürk kalpağıyla kandıranların da, Van'da zafer işaretiyle "Selo'ya özgürlük" kampanyası yapanların da hatta "kana kan, seninleyiz Öcalan" diyenlerin de savaşın son anında mızraklarını birleştirdiğini gördük.

Aslında daima birlikteydiler. Oklarının hedefi hiç değişmedi. Batı'daki efendileri "Erdoğan gitsin" borusu çaldığında hep birlikte kalktılar çapula.

Siyasi ve ekonomik ikballerinin esiri olmuş sözde aydınları kandırdılar. İdeolojik sınırlarının ötesinde düşünemeyenleri sihirli sözcüklerle büyülediler. Özgürlük alanlarını eşcinsel evliliklere kadar götüren liberalleri bir dakika içinde en azılı mülteci düşmanına çevirdiler de, kimse ne oluyor diyemedi.

Tüm bu karanlık iklimi dağıtmaya bir Pazarcı Mehmet yetti oysa. Doğuda Yasinlerin katili Selo'ya özgürlük deyip, İstanbul'a gelince milliyetçi pozlara bürünen Pinokyo'ya verdi gereken cevabı. Ankara'da 36 insanımızı intihar saldırısıyla katleden terörist Seher için Demirtaş tarafından yazılan kitabı İBB'nin raflarında sergileyenler, menfaatperestleri kandırabilirler. Fakat pazar tezgâhından başka kaybedecek bir şeyi olmayan Mehmetleri kandıramazlar. Çakallar çakallarla, aslanlar aslanlarla yol yürürler.

Yarın Mehmetlerin günü olacak. Mehmetçik'e kurşun sıkanlar bozguna uğrasın istiyorsanız, pusulanızı Yasinlerle mühürleyin.

<p>Olay, Hürriyet Mahallesi Aktaş Caddesinde meydana geldi. Kent merkezi istikametine seyir halinde

Hafif ticari aracın refüje çarptığı anlar kamerada

BİM'e bu hafta salı neler gelecek? BİM 27 Şubat 2024 aktüel ürünler kataloğu

Ticaret Bakanlığı marketlerdeki fiyat ve etiketleri denetledi

Başkan Erdoğan'ın 70'inci yaşına 70 özel fotoğraf... Bazılarını ilk kez göreceksiniz