• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
30 Aralık 2023 Cumartesi

Ya bizdensiniz ya onlardan

Türkiye sadece 40 yıldır mı teröre karşı mücadele ediyor? Hayır. 100 yılı aşkın bir zamandır 3 kıtada verdiğimiz savaş, dünyanın en uzun soluklu terörle mücadelesi değil mi? Emperyalistler, bizden Suriye'yi, Irak'ı, Filistin'i ve Balkanlar'ı çaldıktan sonra Anadolu'da bozguna uğramasalardı, PKK gibi bir taşerona ihtiyaç duyarlar mıydı?

Türkiye, Kandil'i kendine mesken tutmuş üç beş terör ağasıyla, kime hizmet ettiğini bilmeyen kandırılmış bir güruhla ya da Avrupa başkentlerinde tasmalı köle gibi gezdirilen çapulcu sürüsüyle değil, doğrudan istiklalimize kastetmiş sömürgecilerle savaşıyor.

PKK, bu işgalcilerin Suriye halkının başına bela olsun diye getirdiği Esat rejiminin himayesinde kuruldu. Irak'ı işgal eden ABD'nin kanatları altında Kuzey Irak'ta kök saldı. Bugün ise doğrudan Amerikan üniformasıyla Suriye'nin kuzeyinde terör devletini kuruyor.

Eğer 2007'de Dağlıca'da ya da 2011'de Çukurca'da olduğu gibi teröristler yüzlerce kişilik gruplarla topraklarımızda saldırı gerçekleştiremiyorsa, bunun sebebi Mehmetçik'in Irak'ın dağlarını, Suriye'nin ovalarını teröriste mezar etmesindendir.

Tüm bu yaşadıklarımızdan sonra "Suriye ve Irak'ta ne işimiz var" diye soranların ya aklından şüphe etmeliyiz ya da kanından.

Bu soruyu kalplerindeki irini TBMM'de akıtan terörün sözcüleri dile getirebilir. Çünkü Türk Ordusu onların yoldaşlarını saklandıkları inlerinde yok ediyor. Ya kendini ülkenin kurucusu zannedenlere ne oluyor?

Sanırım CHP eş başkanı "Türkiye Kürdistan'ı işgal ediyor" diye zırvalayan kadının elini öperken fazla eğildi. Hakikati görebilmesi için biraz doğrulması gerekiyor. PKK'nın çağrısına uyarak tezkereye hayır oyu vermek ilk aşama değildi. Fakat öyle görünüyor ki, teröre karşı ortak bildiriye imza atmamak da son aşama değil. CHP-DEM arasındaki ideolojik örtüşmede artık nihai noktaya adım adım geliniyor. Bu partide ölüm uykusuna yatanlar bir gün uyanır mı? Hiç umudum yok.

İçinde yaşadığımız bu durumun küçük siyasi hesaplarla, seçim ittifaklarıyla izahı pek mümkün değil. CHP yönetimi kendisine yönelen tepkileri "yas ilan edilsin" gibi çağrılarla örtemez. Üç yılı aşkın süredir eylem yapan Diyarbakır Anneleri'ni görmezden gelerek, "Kürt sorunu yüz yıllık değil, 1071'den bugüne Türk Devleti Kürtlere eziyet ediyor" diyen terör hükümlüsü Demirtaş'ın ardında hizalanarak teröre sadece can suyu verilebilir.

Düşmanlarımız kendilerini gizleme ihtiyacı duymuyorlar. ABD askerleri üzerlerindeki üniformalarıyla PKK kamplarında eğitim veriyor. Netanyahu, Türkiye'ye karşı savaşan tüm teröristlere açık destek veriyor. Bazı teröristlerin Gazze'ye gelerek İsrail saflarında savaştığı dahi söyleniyor. Nitekim İsrail kendi yayınladığı listede Irak'tan bazı gönüllülerin geldiğini de doğruladı. Daha önce de Ermenistan'dan bazı gönüllülerin Suriye'ye gelip Türk Ordusu'na karşı savaştığı belgelenmişti.

Tüm bunlar düşmanlarımızın aynı cephede buluştuğunu ortaya koyuyor. Öyleyse şunu açıkça söyleyebiliriz: Mehmetçik teröristi imha ettiğinde ateşi Tel Aviv'e de düşüyor. Aynı şekilde Gazze'deki direnişçiler her İsrailli işgalciyi imha ettiğinde, PKK'lıların kalbine bu haber ok gibi saplanıyor.

İşte bu yüzden düşmanlarımızı biraz daha üzmek, şehitlerimizi ise rahmetle anmak için yeni yılın ilk günü saat 08.30'da İstanbul Galata Köprüsü'nde buluşacağız.

<p>Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde, refüjdeki aydınlatma direklerine çarparak devrilen kamyondaki sür

Manisa'da kamyon devrildi: 1 ölü 1 yaralı

İkinci el araba alacaklar dikkat: Bu otomobiller 50 bin TL ile 250 bin TL arası!

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi