• $28,9678
  • €31,2624
  • 1888.96
  • 7978.82
18 Temmuz 2023 Salı

Uçurumun kenarından dönmüşüz

Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı olabilmek için her yolu denediğini, birbirine benzemeyen pek çok siyasi figürü türlü vaatlerle bir araya getirdiğini biliyorduk. Fakat yüzde 2 oyu olan Ümit Özdağ'a İçişleri Bakanlığı dâhil üç bakanlık verip, MİT Başkanlığı'nı teslim edeceğini anlaşılan o ki ittifak ortakları da bilmiyormuş. Aksi halde YSP'li Sırrı Sakık kendisine "Çok büyük yalanlarla korkunç pazarlıklar yaptın. Kim bilir kazansaydın neler yapardın?" diye sitem etmezdi.

Özdağ, Batılı örgütlerden aldığı yüksek meblağlı fonlarla yayın yapan T24'ten Cansu Çamlıbel'e verdiği röportajda, Kılıçdaroğlu ile aralarında yazılı bir mutabakat olduğunu, ancak 6'lı masadaki bazı isimlerin tepki göstermesinden çekinildiği için seçimlerden önce bunun kamuoyuna deklare edilmediğini söylüyor.

Her şey bir yana, Türk Devleti'nin bağımsızlığını kırmızı çizgisi olarak gördüğünü her fırsatta söyleyen Özdağ'ın en sevdiği medya organları hep Batılıların açıkça fonladıkları kuruluşlar oldu. Daha önce de o tuhaf düşüncelerini fon alma rekortmeni Ruşen Çakır'ın medyascope'u vasıtasıyla duyurmuştu.

Özdağ röportajda artık ezberlediğimiz gerçek dışı beyanlarını tekrar etmiş. 3,7 Milyon olan Suriyeli sığınmacı sayısını 7 Milyon'a çıkartıyor. Kayıtsız göçmen sayısını da 6 milyon olarak yuvarlayınca toplam 13 Milyon gibi büyük bir rakam ortaya çıkıyor.

Gerçekte ülkemize gelen Suriyeli sığınmacıların neredeyse hiçbiri kayıt dışı değil. Çünkü kayıt olmayanlar ne sağlıktan ne de eğitim imkânından faydalanabilirler. Ayrıca BM'nin Kızılay aracılığıyla gönderdiği nakit yardımını da alamazlar. Sınır dışı edilme gibi bir tehlikeleri de olmadığına göre niye bir Suriyeli Göç İdaresi'ne kayıt yaptırmasın? Özdağ'ın iddia ettiği rakamların tamamı uydurma.

Fakat nüfus sayıları üzerinden kirli politikalar üretmek bizim hiç de alışık olmadığımız bir durum değil. Emperyalistler bir toprağa gözünü diktiğinde ilk yaptıkları iş sahte demografiler üretmektir. Irak'ı işgal ettiklerinde İran yanlısı gruplarla iş tuttukları için Sünnilerin sayısını az göstermiş, Kürtleri Sünni olmalarına rağmen Araplarla birlikte saymamışlardı. Özdağ, aynı şekilde ülkemizdeki Suriyeli Türkmenleri hiçe sayarak kime hizmet ediyor?

Eğer Kılıçdaroğlu kazansaydı Özdağ İçişleri Bakanı olarak toprakları Arap ırkçısı Esat rejimi tarafından işgal edilen Türkmenleri PKK'nın kucağına doğru atacaktı. ABD desteğiyle hayata geçirilmeye çalışılan, fakat TSK'nın operasyonları sayesinde bozguna uğrayan PKK devleti projesi kaldığı yerden devam edecekti. Çünkü Özdağ Ordumuzu birkaç ay içerisinde geri çekeceğini vaat ediyordu. MİT'in Suriye ve Irak'ta sürdürdüğü terör operasyonlarının ne olacağını sormaya gerek var mı?

1990'larda terörü büyüten şey sadece PKK'nın aldığı destek değil, TSK'ya çöreklenmiş darbecilerin, efendilerinin talimatıyla operasyonları akamete uğratmalarıydı. Özdağ'ın bir başka talebi işledikleri suçların cezasını cezaevlerinde çeken 28 Şubatçı paşaların serbest kalmaları. Hoşgeldin eski ve karanlık Türkiye. İşte özlem duydukları şey bu.

Tüm bunları Özdağ, iktidar ortağı HDP ile nasıl başarırdı? Asıl tehlikeli olan kısım da bu. Devlet topyekün Batılılara teslim edilecekti. Fakat hangi Batı'ya? HDP'nin Amerika'sına mı? Babacan'ın İngiltere'sine mi? Özdağ'ın şovenist Avrupalı dostlarına mı, yoksa Kılıçdaroğlu'nun hamburgercide buluştuklarına mı?

Verilmiş sadakamız varmış.

<p>Kentin bazı noktalarda etkili olan sis, öğle saatlerinde İzmit Körfezi'nde yoğunluğunu artırdı. İ

Sis bastırdı, Osmangazi Köprüsü adeta görünmez oldu

Ustasından çay tarifi! Meğer yıllardır yanlış demliyormuşuz…

HADO sporu, ilgi odağı haline geldi! Artırılmış gerçeklik oyunu

Samsun'da UMKE bölge tatbikatı yapıldı! Film sahnelerini aratmayan görüntüler ortaya çıktı