• $32,1884
  • €34,9796
  • 2508.96
  • 10895.3
13 Mayıs 2023 Cumartesi

Reis

Namluya sürülecek başka merminiz kaldı mı? Kandil'deki eşkıyanın, Batı başkentlerine sığınan FETÖ'cü sıçanların, iki asırdır topraklarımızı kan gölüne çeviren Londra'daki engereklerin desteği yetmedi mi?

Daha beş yıl önce cumhurbaşkanı adayı olarak milletin huzuruna çıkardıkları adamı şantaj ve tehditle beş dakikada enkaza çevirenlerin bu çirkeflikle iktifa edeceğini mi sandınız? Bir korku filminin fragmanını izler gibiyiz. 300 milyar dolar rüşvet karşılığında Anadolu'yu parselleyip yeniden kapitülasyon hayaliyle ellerini ovuşturanlara, Kobani'de namlularını üzerimize doğrultan ağuverenler selam çakıyor. Kanlarımızı feda ederek topraklarımızdan temizlediğimiz Pensilvanya İblisi'nin sürüngenleri dönüş biletlerini yayınlıyor. O kara gecede bağımsızlığımızın sembolü salâlarımızı okuyan müezzinlerimize el kaldıran işgalci artıkları zafer naraları atıyor şimdiden.

Fakat burası Anadolu. Erdoğan'ın yenilgisiyle Hilal'in parçalanacağını resmeden Alman Dergisi Der Spiegel'in atalarını bozguna uğrattığımız topraklar. "Güçsüzleşti, halkın desteğini yitirdi" diye yaygaraya başladıkları gün bir kasırga gibi aktı milyonlar meydanlara liderinin ardında. Adeta Hıttin Tepeleri'nden inen Selahaddin'in Ordusu gibiydiler. Korku saldılar Anadolu'yu parçalamaya yemin edenlerin yüreklerine.

Küresel sermayenin, hırslarının esiri olmuş sefillerin, emperyalizmin ve taşeronluğuna soyunan terör örgütlerinin sınırsız desteğini arkasında toplayanlar bir güç sarhoşluğuna kapılmış olabilirler. Fakat gördükleri rüyadan kâbusla uyanacakları gün yakındır.

Hicretin 7. yılıydı. Müminler ile müşrikler arasında bir antlaşma sağlanmış, Peygamberimiz (sav) yanındaki 2 bin kişiyle Kabe'yi tavafa gelmişti. Peygamberimizin bu antlaşmayla boynunu eğdiğini iddia eden müşrikler, tavaf eden Müslümanlarla dalga geçiyor, hepsinin çelimsiz ve zayıf olduğunu söylüyorlardı.

Bu çirkin sözleri işiten âlemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz müminlere seslendi: "Bugün onlara kendisini güçlü göstereni Allah mükâfatlandırsın. Sağ omuzlarınızı açın. Güçlü olduğunuzu gizlemeyin. Ayaklarınızı yere vurarak çalımla yürüyün."

Bir anda Kabe'nin etrafı toza dumana karıştı. Lebbeyk nidaları arşa ulaştı. Müşrikler bu meydan okuma karşısında şaşkına uğradı. Bu olaydan sadece birkaç ay sonra Mekke'nin sokaklarından binlerce sahabe zaferle girecek ve Mekke fethedilecekti. O gün bugündür, tavafın ilk üç şavtında Müslümanlar ayaklarını yere vurarak aynı şekilde meydan okurlar yeryüzündeki tüm bozgunculara karşı.

Tevazusunu acziyet sananlara öyle bir ders verecek ki çilekeş Anadolu, Vaşington'dan Paris'e hayallerinde yeniden Sevr'i görenler hüsrana uğrayacak. Ülkemizi Suriye'ye döndürüp, mezhepçi-bölücü bir yönetim kurmak, Irak gibi paramparça yapmak isteyenlerin hevesleri kursağında kalacak.

Yarın Karabağ'ın çocukları, Diyarbakır'ın anaları sevinsin, bölücüler karalar bağlasın istiyorsanız eğer, pusulada Reis'i gördüğünüz yere öyle bir vurun ki mührünüzü, sömürgecilerin karargâhlarında yer sarsılsın.

86 yıllık esaretten sonra özgürlüğüne kavuşan Ayasofya, bağlarını çözen yiğit adamı hasretle bağrına bassın.

<p>Kadıköy'de ağızlıksız gezdirilen Pitbull cinsi köpek, sokak kedisine saldırdı. Kedi uzun çabalar

Kadıköy'de Pitbull dehşeti

Kayseri'de kamyonetler çarpıştı! 1 kişi yaşamını yitirdi, 4 kişi de yaralandı

''Türkiye'de Yılın Otomobili'' yarışmasının test sürüşleri gerçekleştirildi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (21 Mayıs 2024)