• $31,1211
  • €33,8098
  • 2032.41
  • 9369.75
2 Aralık 2023 Cumartesi

Kimyasal muhalefet

Seçim mağlubiyetinden sonra muhalefetin kimyasının nasıl bozulduğuna Meral Akşener'in dizginlenemez öfkesiyle tanık olmuştuk. Bölücü eli öpmekten yorgun düşen CHP'nin yeni başkanıyla buluşunca Akşener'in öfkesi azalmış mıdır?

Türk Ordusu'na "kimyasal saldırı iftirası" atmasıyla bilinen ve muhalefetin temel yapı taşlarından olan Türk Tabipler Birliği'nin ise düzelme ihtimali yok. Çünkü Özgür Özel'in karar duruşmasından önce birlik başkanı Şebnem Korur Fincancı'yla buluşup dayanışma mesajı vermesi de mahkemenin kararını etkilemedi. Ankara 31. Asliye Hukuk Mahkemesi, Mehmetçik hakkında karalama kampanyası yapan Fincancı ve yönetimini görevden aldı.

TSK'nın, PKK terörüne karşı verdiği mücadeleyi lekeleyebilmek için tek ayak üstünde 40 yalan söyleyenlerin iki aydır vahşi bir saldırı yürüten İsrail'e ise ses çıkarmadığı malumunuz.

Solcu ve devrimci olduğunu iddia eden TTB'nin Gazze'deki hastanelere yönelik işlenen cinayetler karşısında geçen ay yaptığı iki satırlık kınama dışında ağzını açmadığı bilinen bir gerçek. Ne ABD askerleri Irak'ın Felluce Şehri'nde napalm, beyaz fosfor ve çeşitli kimyasal silahlar kullanarak on binlerce insanı katlettiğinde, ne de Gazze'de İsrail yasaklı fosfor bombalarıyla vahşet sergilediğinde seslerini duyabildik.

Hem CHP ve İyi Parti'nin, hem de TTB benzeri "sivil görünümlü" yoldaşlarının İsrail'e küçük bir laf etmeden önce ağız dolusu Hamas nefreti kusmaları, ABD'nin nasıl ince bir dizayn yaptığını gösteriyor. Çünkü Hamas ABD'nin Ortadoğu'daki çıkarlarına karşı savaşıyor.

PKK ve türevlerini destekleyerek bu kirli emellerini bölgemizde sürdürmek isteyen ABD'ye karşı çıkmak, aynı zamanda PKK ve siyasi uzantılarıyla da kavga etmek demek. "Türkiye Kürt topraklarını işgal ediyor" diyen birisinin elini iftiharla öpen CHP liderinden TTB'nin iftiralarına karşı durması beklenemezdi herhalde. Bu yüzden Washington'ın çıkarları etrafında toplananların, PKK'nın sivil uzantılarıyla sarmaş dolaş olması şaşırtıcı değil.

Yani her cephe kendi doğal mecrasında akıyor. Türk milliyetçiliğinin ana karargâhı olan MHP "Kudüs ilk kıblemiz, kırmızı çizgimizdir" derken; seçimin son günü HDP kuyruğuna takılmaktan erinmeyen sözde Türkçüler ise İsrail'le kol kola. Aynı şekilde Kürtçü bölücüler de tıpkı refikleri gibi İsrail hattında dizilmiş durumda.

Yerel seçimler yaklaştıkça muhalefetin yeni denklemler kurabilmek için laboratuvara girmesi gerekecek. Bakalım hangi kimyasal terkipler çıkacak bu defa karşımıza.

<p>Kaza, akşam saatlerinde Kazımdirik Mahallesi 169 Sokak Küçükpark mevkiinde meydana geldi. İddiaya

İzmir'de korkunç kaza! Motosiklet kaldırımda yürüyenlerin arasına daldı

Türkiye'nin yerli savaş uçağı! KAAN ''görünmez'' olacak!

Atık lastikler geri dönüştürülerek ekonomiye kazandırılıyor

Türkiye büyüklüğünde buz eridi! Antarktika'daki Türk Bilim İnsanlarından yeni rapor