• $32,8738
  • €35,1663
  • 2453.05
  • 10771.4
28 Mayıs 2024 Salı

İsrail yalnız değildir!

Önceki gece vahşi bir sırtlan sürüsü gibi çöktüler çadır kentlerin üzerine. Ölüm kustukları Gazze'de güvenli bölge ilan edip yüz binleri doldurdukları naylon çadırları ateşe verdiler. Kaç kişinin öldüğü bile anlaşılamadı. Çünkü cesetler gökten yağan tonlarca bombanın çıkardığı yangınla plastik bidonlara, tenekeden tencerelere karışıp eridiler.

Sayıların artık ne önemi var? Kaç kişi bir mum gibi eriyip yok olsa şu dünyadan, insanları derinden sarsabilir? Bir gecede 10 bin Filistinliyi yakıverse İsrail, dünya yerinden oynar mı sanırsınız?

Bakmayın Avrupa'nın Amerika'nın kentlerinde ateşkes için yürüyen insanlara. Onlar iki milyar nüfuslu iki kıtanın hâlâ vicdanını yitirmemiş bir avuç insanı sadece. Felluce'de, Hiroşima'da insan bedenleri üzerinde talim yapmış Amerikan rüyası yönetiyor üç asırdır vicdanı kara kıtayı. "İsrail Gazze'yi haritadan silmeli" diyor ABD'li senatör. "Biz 250 bin Japon'u bir gecede kül yığınına çevirmeseydik galip gelebilir miydik" diye soruyor bir an dalgınlıkla insansı duygulara kapılan yoldaşlarına. İsrail yalnız değildir. Dünyanın tüm egemenleri yanındadır.

Siz İslam dünyası var mı sanırsınız? Alem-i İslam, film festivalinin kırmızı halısında elbisesinin yeşil astarını göstererek yürüyen Cate Blanchett'in eteğiyle teselli bulan bir buçuk milyarlık cansız beden sadece. Gazze'nin eteğinde beş yüz bin askeriyle Arapların en haşmetli ordusu Mısır neden çaresiz sizce? Mısır'ın seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi demirden bir kafesin içinde "Emrindeyiz Gazze" diyerek son nefesini neden verdi? Arap baharı diyerek aşağıladıkları Tunus'ta işbirlikçileri deviren devrimin yaseminlerini kim biçti?

Suriye'de Siyonist'ten beter bir azgınlıkla insanları şişe geçirip yakan, bedenlerini döner bıçağıyla doğrayan Esat'ın katillerinin; Hizbullah'ın; Humus'u Halep'i varil bombalarıyla küle çeviren İran'ın Gazze'yi kurtaracağını sanmak kaç derece ahmaklıktır? İsrail yalnız değildir. Sınırlarının bekçiliğini yapan Arap rejimleri ve "Amerika'ya ölüm masalıyla" 45 yıldır dünyayı kandıran mollalar her daim yanındadır.

Bu ateş kuyusundan uzanan yardım çığlığına dahi "ama Hamas terörist" diyerek yüzünü çevirenlerin, Cumartesi Anneleri'ne türküler bestelerken, "başlarım sizin Kürdistan davanıza" diyerek PKK'ya çıplak elleri, kor gibi yürekleriyle meydan okuyan Diyarbakır Anneleri'ne yüzlerini ekşittiklerini görmüyoruz mu sanıyorsunuz? İsrail yalnız değildir. Dünyadaki tüm bölücüler, ırkçılar, darbeciler, üç koltuk kazanmak için teröriste yaltaklanan siyasiler her daim yanındadır.

Sahi nereye gitti seçimlerden önce "Hükümet İsrail'le işbirliği yapıyor yalanıyla" yeri göğü inletenler? Beş asır önce gözü dönmüş Hıristiyan Avrupa'nın şerrinden Türk'ün merhametine sığınan Yahudilerin Türkiye'ye ettikleri teşekkür madalyasını "Erdoğan'ın İsrail aşkı" diye pazarlayanların dili mi tutuldu? İsrail yalnız değildir. Himmeti İsrail'in galibiyetine dua eden kediciklerin efendisinde arayanlar, küçük menfaatler uğruna Kudüs Davası'nı pazara döken ahmaklar, hilafet hülyasıyla insanları aldatıp bir gün dahi Siyonist'e tek kurşun sıkmayan din bezirgânları her daim yanındadır.

<p>Olay, Samsun'un Kavak ilçesi Üçhanlar Mahallesi Samsun-Ankara Karayolu üzerinde önceki gece saat

Samsun'da trafikte dehşeti yaşadılar!

A Milli Takım kampında Vincenzo Montella ile Arda Güler arasında ilginç anlar!

BİM'de bu salı neler var? BİM 25 Haziran 2024 aktüel ürünler kataloğu

Turistlerin gözdesi... Bergama Akropolü'nün kuşları