• $32,8444
  • €35,2999
  • 2485.61
  • 10739.9
18 Mayıs 2024 Cumartesi

Demirtaş'la kahvaltı

Rüyaları kâbusa döndü. Sadece ülkeyi ateşe verip, alevinde ellerini ısıtan pişkin bölücülerin mi? Hayır. CHP Kongresi'nde hançerisini yırtarcasına "Demirtaş'a özgürlük" diye bağıran Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel'in de kurduğu rüya çöktü. Hatta oturduğu koltuğu Kürtçü DEM'in ve dahi Türkçü İyi Parti'nin himmetine borçlu olan İmamoğlu'nun "bölücüyle kahvaltı" planı uzun yıllar sonrasına tehir edildi.

Geleceğimizi Batı'nın himmetinde arayanları da unutmamak lazım. Ülkenin ekonomik refahını Batı'dan gelecek krediler karşılığında Cumhur İttifakı'nın dağılması, Demirtaş ve Kavala'nın serbest bırakılmasına bağlayanlar da sukutuhayale uğradılar.

Yargılandıkları mahkeme Demirtaş'a 42, yoldaşı Yüksekdağ'a 30 ve Ahmet Türk'e 10 yıl olmak üzere 108 sanıklı davada bölücüleri cezalandırdı. Belki de davanın en önemli sonucu "hiçbir şey yapmadıkları" iddia edilen sanıkların "terörist" olduklarının tescillenmesi olmuştur.

PKK'nın talimatıyla yaptıkları çağrı sonucu üç gün içinde ikisi polis 37 kişi hayatını kaybetti. 67 emniyet, 25 kaymakamlık ve 201 okul binası yakıldı, 1.113 bina hasar gördü. Güneydoğu'yu cehenneme çeviren gözü dönmüş katiller sürüsü partilerinden aldıkları "yakın-yıkın" talimatıyla daha 16'sındaki Yasinleri 17 yerinden bıçaklayıp, üzerlerinden arabalarla geçtiler. Cenazeler tanınmayacak haldeydi. Öyle ki, Yasin'in anneciği ayağındaki beninden teşhis edebildi yavrucağını.

Fakat yaptıkları serhıldan (ayaklanma) çağrısıyla ülkeyi ateşe veren bölücüler hâlâ bu yargılamaların siyasi olduğunu iddia edebiliyorlar. Hadi onların pişkinliklerini anladık. Ya CHP?

Üç günlük makamlar için değer mi bu terör yandaşlığı? 10 yıl ve 83 duruşma süren mahkeme sürecinde 2 bin 676 kişi mağdur sıfatıyla şikâyetçi oldu bu vandallardan. Hiç mi mağdurun hakkını savunmak aklınıza gelmedi?

Nasıl olsun ki? Çocuklarını terörün elinden kurtarmak için çırpınan Diyarbakır Analarına bir kez olsun kulak vermeyenler, kurulduğu günden bu yana en çok Kürt öldürerek adını kanlı tarihe yazdıran bölücülerden medet umdular seçimlerde.

Öyle pişkinler ki... DEAŞ'ın Kürtleri katlettiği şaiyasıyla sokağa döktükleri insanlara yine Kürtleri öldürttüler. Suriye halkının başına bela olan DEAŞ'ı kendilerini de idare eden efendileri kurmadı mı? Bu topraklara ABD eliyle çökmek için yaptıkları çirkin oyunun bir figüranı değil miydi DEAŞ? Yetmezmiş gibi, savaştan kaçan 300 bin Kürt'e kapılarını açan Türkiye'yi yakıp yıktılar.

Kobani kalkışmasıyla hedeflerine ulaşamayınca, artık yolun sonuna geldiklerini gördüler ve şehirlere hendekler kazıp çözüm sürecini yok ettiler. Tam 7 ay boyunca tüm bölgeyi yerle bir etseler de devlete diz çöktüremediler. Artık efendilerinin son çaresi kalmıştı: 4 ay sonra diğer kardeşleri FETÖ eliyle darbeye teşebbüs ettiler.

Utanmazlıkları öyle bir hal almıştı ki, TSK DEAŞ'ı yok etmek için Fırat Kalkanı Harekâtı'nı başlattığında ilk karşı çıkanlar HDP'liler oldu. Yine sokağa dökülüp Türk Devleti'ni suçladılar. DEAŞ'la savaştıklarını iddia eden PYD lideri Salih Müslim, "Türk Ordusu hezimete uğrayacak" diye tehditler savurdu. Yetmedi: "Türkiye Suriye'yi işgal ediyor" diyerek Batı'da kampanya yaptılar. PKK'yı 40 yıl boyunca besleyen Esat rejimiyle kol kola girip Mehmetçik'e savaş açtılar. Türkiye DEAŞ'ı ezip yok ettiğinde PKK da en büyük müttefikini kaybetmiş oluyordu.

Şimdi ülkenin son 10 yılında yaşadığı tüm bu terör saldırıları ve darbe teşebbüsünden sonra hâlâ mahkemenin siyasi karar verdiğini iddia eden varsa, ya bir doktora görünsün ya da kendilerini fona bağlayan efendisine "ifşa olduk alın bizi görevden" diye ricada bulunsun.

<p>Olay, Battalgazi ilçesi Başharık Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Toprak sok

Havalandırma boşluğuna düşen kuş kurtarıldı

Dünya mirası Nemrut bayramda ziyaretçi akınına uğradı

Etiyopya'da müzedeki dev kaplumbağa görenleri şaşırtıyor!

Dünya bizimkileri konuşuyor! ''Türkler mücevherine güvendi''