• $33,1952
  • €36,0226
  • 2551
  • 11156.2
22 Haziran 2024 Cumartesi

Bidon kavgası

Hakaretler, bel altı göndermeler, imalı küfürler havada uçuşuyor. Hayır. Çeyrek asırdır CHP'nin yönettiği İzmir'de su kuyruklarında canından bezen vatandaşın bidon kavgasından bahsetmiyorum. Onun çözümü yok zaten.

Konumuz partinin merkeziyle, bugüne kadar pamuklara sarıp özenle besleyip büyüttüğü kendi medyası arasındaki kavga. Öyle ki, Kartal Tibet'in Gırgıriye'de işlediği Sulukule kavgaları çok daha düzeyli bunun yanında. Hiç olmazsa filmde kavga, klarnetle darbukayı duyana kadardı. Burada ne darbukaya vuran var, ne "durun siz kardeşsiniz" diyen.

Özgür Özel, iki lafından biri hakaret olduğu için besleme medyadaki yozlaşmanın timsali haline gelen Yılmaz Özdil için "seçmene bidon kafalı diye hakaret etmeyi maharet sayan, kutuplaşmadan beslenip, normal siyaset ortamında kendisine yer olmadığını düşünen kişi" deyiverince adeta kıyamet koptu.

Seviye konusunda bir marka olan Özdil boş durur mu: "Trollerin abisi Özgür Özel, sana bu iftiranı yedireceğim. Gözlüğünü çıkardın ama gözüne sokacağım" diye cevap verdi. Kavga CHP Sözcüsü Deniz Yücel'in "Adam şuurunu kaybetmiş. Bugüne kadar kime hangi sözünü yedirdin de, mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun, haddini bil" sözleriyle yeni bir aşamaya geldi.

Fakat CHP sözcüsünün şüphesiz en vurucu açıklaması Özdil'in yıllarca "Atatürk'ü istismar ederek insanların duygularını sömürdüğünü" itiraf etmesi oldu. Demek ki gerçeği görmek için ağızdan akan salyanın CHP koridorlarına ulaşması gerekiyormuş.

Bu kavgayı dışarıdan izleyen herkes Özel'in derdinin bugüne kadar "ortaçağ zihniyeti" diyerek aşağıladığı muhafazakâr ve milliyetçi kesimlere sahip çıkmak olmadığını gayet iyi biliyor. Aynı şekilde Özdil'in öfkesinin sebebi de CHP'nin normalleşme adını verdiği süreç değil.

Kavganın gerçek sebebini anlamak isteyenler için, kimlerin hangi safta durduğuna bakmak yeterli. İmamoğlu'nun İstanbul halkına milyonlarca liraya patlayan Roma gezisinde yanında götürdüğü gazeteciler Özdil'in, parti genel merkezi tarafından fonlanan isimler ise Özel'in yanında saf tuttular. Belli ki İmamoğlu, kendi eliyle koltuğa oturttuğu Özel'in genel başkanlık oyununa kendini fazlasıyla kaptırmasından oldukça rahatsız.

Sadece o mu? 13 yıl boyunca toplumu bir bıçak gibi ortadan ikiye bölüp, kamplaştırma şampiyonluğunu kimseye bırakmayan Kılıçdaroğlu da tüm emeklerinin hoyratça harcanması karşısında öfkesini tutamaz hale geldi.

Bakalım CHP'deki bidon savaşı nereye varacak? Yüz yıldır gazetecisinden karikatüristine, tellalından siyaset bezirgânına kadar sahaya sürdüğü tüm savaşçılarıyla milleti zehirleyip birbirine düşman eden bir örgüt içinde Özel'in pek şansı yok gibi.

<p>Uçaklarda en güvenli koltuk hangisi?</p><p>Her şey saniyeler içinde oldu.</p><p>Yolculardan bir b

Uçaklarda en güvenli koltuk hangisi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'de! KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından resmi törenle karşılandı.

Kadir Ezildi nişanlandı! Arabada gelinin yanında oturmayınca sosyal medyada senaryolar yazıldı

Giresun'da sağanak nedeniyle bir ev yan yattı