• $32,1893
  • €34,9839
  • 2507.08
  • 10895.3
2 Mayıs 2023 Salı

Ayağa kalk!

Türkiye'nin her yerinden akın akın geliyorlar. Çocuklar, kadınlar, yaşlılar, en çok da gençler. Kilometrelerce yol yürüyorlar. Milyonları Tekno Fest'te heyecanla buluşturan, birleştiren bu ruh ne olabilir?

Gökte Kızılelma, yerde Altay tankları. Gözyaşları içinde dokunuyor milyonlar, kendi alın teri ve dualarıyla vücut bulan bu eserlere. İktidara geldiklerinde dokunacaklarını söyleyenlere inat, "bunları biz yaptık, dokundurtmayız kimseye" diyorlar.

Karabağ'a özgürlük getirip, gökyüzünü Ermeni işgalcilerine dar eden SİHA'ları Sakarya Marşı eşliğinde hıçkırıklara karışan dualarla izliyorlar. "Ayağa kalk" diyor marş ve koskoca bir millet küllerinden yeniden doğup ayağa kalkıyor.

Biz yaptık. Binlerce genç mühendisimiz gece gündüz çalışıp Türk Ordusu'na uçak, tank, roket, piyade tüfeği, mühimmat yaptı. Şimdi kendi milletine dönüp, "artık hüzünlenme, sil gözyaşlarını ayağa kalk" diyor.

Ülkemizi bölmeye çalışanlarla mücadele ettiğimiz için bize silah ambargosu koyan Batılı sömürgeciler deliye dönmüş durumdalar. "Nasıl yaptı Türkler bunları" diye şaşkınlıkla soruyor, düşmanca izliyorlar. Oysa daha ne sürprizler bekliyor onları.

Sadece onlar mı? Anadolu'yu işgale yeltenenlerin kaçarken geride bıraktıkları da öfkeden deliye dönmüş durumdalar. Parmaklarını ısırıyorlar. Tırnaklarıyla kazıyarak Türkiye'ye teknolojik devrim yaşatan Bayraktar'a nefret kusuyorlar. Sanıyorlar ki, dokunsalar durdurabilecekler bu muhteşem akını.

Kılıçdaroğlu'nun CIA'ye çalışan Amerikan şirketine vermeyi vaat ettiği Atatürk Havalimanı adeta bir mahşer yeri gibi. Her biri birer kahraman olan mühendislerimizi alınlarından öpüyor milyonlar. Tankların, uçakların yanında gururla yaptıklarını anlatan Mehmetçiğe sarılıp, bağırlarına basıyorlar. Dökülen her mutluluk gözyaşı, Kandil'in adayına bir cevap aslında. Bir politikacı bu kadar mı yabancı olur milletine?

Ne mi gördüm gözleri parıldayan bu milyonların yüzlerinde?

Hacılar tavafın bir yerinde ihramlarını sol omuzlarına atıp, ayaklarını yere vura vura meydan okurlar yeryüzündeki tüm zalimlere. İşte o an duyguların doruk noktasına ulaştığı andır.

Kızılelma'nın gökleri yırtarcasına havalandığı o an, iki asırdır örselenmiş milletimiz için bir meydan okuma anıydı. Tıpkı tavaf boyunca büyük bir tevazu ve niyazla yürüyen müminlerin o an gelince gururla başlarını kaldırıp insanlığın düşmanlarına en güçlü mesajı verdiği an gibi.

Davos'ta ayağa kalkıp, yeryüzünün tüm gidişatını bir hamlede değiştiren liderinin ardında millet "Ben de ardında yürüyeceğim. Kimse durduramaz bu görkemli meydan okumamı. Çünkü artık ayağa kalktım" dedi.

<p>Kızılırmak nehri kenarında motoruyla gezen Cengizhan Örs, bitkin halde nesli tükenmek üzere olan

Yavru baykuş koruma altına alındı

Kayseri'de kamyonetler çarpıştı! 1 kişi yaşamını yitirdi, 4 kişi de yaralandı

''Türkiye'de Yılın Otomobili'' yarışmasının test sürüşleri gerçekleştirildi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (21 Mayıs 2024)