• $31,0267
  • €33,7006
  • 2021.35
  • 9312.12
6 Ocak 2024 Cumartesi

Aşında irin, dilinde zehir var

Irkçılık ve faşizm bumerang gibidir. Sonunda en büyük zararı zehirli dilin, kanlı elin sahibine verir.

Savaş mağduru mülteciler üzerinden başlattıkları çirkin saldırılar önce Arap düşmanlığına, sonra mezhep ayırımcılığına sonunda da Kürt ve Alevi nefretine evrildi. Faşizmin ilkel zihin dünyasıyla, azınlık diktatörlüğüne karşı başkaldıran Suriyeli Sünnilere düşmanlık yolunda ittifak kuranlar şimdi kendi elleriyle yarattıkları foseptiğin kurbanlarına timsah gözyaşları döküyorlar.

Ülkenin en pahalı üniversitesinde burslu okuyacak kadar zeki iki genç, TÜBİTAK birincisi oda arkadaşlarını Kürt olduğu için aşağılayıp, kemerle dövüyor. Yetmiyor. Destekledikleri "Zafer Partisi iktidarında tıpkı Yahudilere Almanların yaptığı gibi kendilerinin de Kürtlere soykırım uygulayacaklarını" söyleyerek yüzünden ve karnından bıçaklıyor, suratına ütü basıyorlar. Bu da yetmiyor. Hastaneye kaldırılan arkadaşlarının kendilerine cinsel tacizde bulunduğunu iddia ederek okuldan uzaklaştırılmasını sağlıyorlar.

DEM'in ittifak ortağı TİP açıklama yapmış. Hesap soracakmış. Kimden? Aynadaki suretinizden mi? Gencecik hamile bir kadın tecavüze uğrayıp, bebeğiyle birlikte katledildiğinde sırf Suriyeli olduğu için susan dilin, Alevi bir Kürt işkence gördüğünde konuşması ne kadar inandırıcıdır?

Yaptıkları açıklamada mağdurun etnik kimliğini özenle gizleyip, işine öyle geldiği için mezhebini öne çıkartanların hakkaniyet sahibi olması mümkün mü? Son 10 yıldır mezhepçilik Oscar'ını elinde tutanlar, ektikleri rüzgârın fırtına olup Alevilere döneceğini hesap edemediler mi?

Babası yaşındaki adamın yüzünü Tevhit Sancağı taşıdığı için dağıtan saldırgana alkış tutanların, dönüp asıl kendilerinden hesap sormaları gerekmez mi? Bu kin ve nefret dolu necaset çukurunu el birliğiyle kazmadınız mı?

Bir ucundan bölücüler, diğer ucundan Nazilerin Türkiye şubesi tutarken bu kirli yorganı, CHP ve sol şürekâsı sırtlayıp götürmedi mi?

Gencecik bir öğrenciye uygulanan bu vahşeti dahi örtmeye çalışarak kendi adamlarına sahip çıkan Ümit Özdağ da şüphesiz faildir. Fakat ona İçişlerini, MİT'i teslim edecek kadar gözünü karartan Saadet'inden CHP'sine, Babacan'dan İP'ine, Davutoğlu'ndan TİP'ine, muhalefetin sağı solu bu nefret ikliminin müsebbibi değil mi?

Üç beş oy için mülteci düşmanlığına körükle koşan Davutoğlu, İran desteğini kaybetmek korkusuyla mezhep fitnesine sesini çıkarmayan Karamollaoğlu, sırf Kılıçdaroğlu'nu seçtirmek için "yeniden İstiklal Mahkemeleri kurup çamaşır gibi ipte sallayacağız" diyen faşistlere gözünü kapatıp, ellerinden tutan ülkemin üstün demokratları!

Bu irin dolu bulamaç sizin eseriniz. Ne kadar övünseniz azdır. Afiyet olsun.

<p>Olay, geçtiğimiz Cuma günü saat 05.40 sıralarında Şişli Halide Edip Adıvar Mahallesi'nde meydana

İstanbul'da korkunç kaza! Faciadan dönüldü

60.000 TL'den başlıyor: Kapış kapış gidiyor! İşte ikinci el otomobiller…

BİM 23 Şubat 2024 aktüel ürünler kataloğu yayınlandı

Dünyanın en kirli halısı! Son halini gören gözlerine inanamıyor