• $32,4014
  • €34,5665
  • 2453.31
  • 9736.64
22 Nisan 2023 Cumartesi

Alevi olsaydın

Ülkemiz tarihinde ilk defa bir aday, mezhebi kimliğini açıklayarak oy istedi. Kim sordu size mezhebinizi Kemal Bey?

Bu topraklarda iki asırlık aradan sonra Cemevleri'ne yeniden hukuki statü sağlayan Cumhurbaşkanımız mı sordu? "Benim dinim ne Sünniliktir ne de Şiilik. Biz Müslümanız. Bizim yolumuz Muhammed Mustafa'nın (sav) yoludur." diyerek tüm İslam âlemine bu çirkin mezhep kavgalarını terk edin" diye tarihi çağrıda bulunan Erdoğan mı sordu mezhebinizi?

Mezhebinizi soranı arıyorsanız şayet, "Alevi aday kazanamaz" diyen yeni yoldaşlarınıza bakın. Ayrımcılık yapanı arıyorsanız eğer, on yıllardır Alevilik maskesiyle dolaşıp "Bu millet Kızılbaş'a oy vermez" diyen yandaşlarınıza bakın.

Fakat hala "Ben Alevi'yim. Alevi olmaz diyen bu sisteme son verecek misin? Bu sistemi kökünden yıkmaya hazır mısın?" diye yanlış yere sesleniyorsunuz.

Sahi Alevi misiniz? "Eline, beline, diline hâkim ol" diyen Hacı Bektaş'ın yoldaşı mısınız? O pir ki, el derken iline yurduna, bel derken nesline ahfadına, dil derken sözüne, ahdine sadık ol diye çağrı yapıyordu.

Yurdumuzu paramparça etmeye ahdetmişlerle yol yürüyerek mi sadık oluyorsunuz sözünüze. Aile mefhumunu ortadan kaldırıp, neslimize savaş açan LGBT sapkınlığına evet diyerek mi durdunuz sözünüzde?

Alevi olsaydın, Balkanlar'a İslam'ın mesajını taşıyan Bektaşi piri Sarı Saltuk'un Bosna'daki tekkesine hâdim olurdun, tekkelerin kapısına kilit vuran bir zihniyetin mümessili değil.

Alevi olsaydın, 30 yıldır Karabağ'da karalar bağlayan Hüseyin'in yoldaşlarının yanında yer alır, "Türk Devleti Azerbaycan'a terörist taşıyor" diye etrafa kirli yalanlar saçan Ermeni yalakası yardımcına dur derdin.

Alevi olsaydın, Kerbela'da ağıtları arşı titreten Zeynep gibi, Halep'in harabelerinde feryat eden çağın Zeyneplerinin sesini duyardın. Suriye'de bir milyon masumu katleden çağın Yezitlerinin yanında saf tutmazdın.

Alevi olsaydın, Peygamberin torunlarına bir yudum su getirmek için Yezit'in ordusunun içine dalan Ali'nin oğlu Abbas gibi lime lime doğranır da yine de Çobanbey'de Türkmen balalarını katleden PYD'ye "yurdunu savunan özgürlük savaşçısı" demezdin.

Alevi'den olur Kemal Bey. Hem de çok güzel olur. Cumhurbaşkanı da olur, arkadaş da, sırdaş da. Sorun orada değil Kemal Bey. Sorun ayrıştıranda. Bölücüye yol verip, mezhep fitnesini tutuşturanda. Alevi'den olur Kemal Bey. Senden olmaz.

Ramazan Bayramınız mübarek, iyiler yoldaşınız olsun.

<p> İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını 191 gündür sürdür

Katil İsrail Gazze'ye saldırmaya devam ediyor

Dünyada sadece üç tane var biri Türkiye'de! Sırrı çözülemedi

Yüzey yarıkları çoğalıyor! Uzmanlardan obruk uyarısı

Piknikçiler Dicle Nehri kıyısını çöplüğe çevirdi