İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.6482
  • 5.4771
  • 193.02
  • 103.327

Zekeriya Öz, Almanya’dan ‘iltica’ istedi

Almanya’nın, Türkiye düşmanı terör örgütleriyle yaptığı ittifakı artık bilmeyen kalmadı. PKK ve DHKP-C’ye şimdi de FETÖ’yü eklediler. Bunu saklama gereği bile hissetmiyorlar. Alman Gizli Servisi BND’nin Başkanı Bruno Kahl, geçtiğimz gün açık açık, “15 Temmuz'un arkasında FETÖ’nün olduğuna dair kanıt yok. Onlar terör değil, sivil toplum örgütüdür” diyerek FETÖ’ye ve militanlarına sahip çıktı. Bu açıklamanın bir başka anlamı da, Almanya’nın FETÖ ile yaptığı işbirliğinin açıkça itirafı olması. 15 Temmuz işgal girişiminin arkasında kimlerin olduğu sorusu cevap bulmaya başladı.

FETÖ’nün yargı militanları Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın sığındığı Almanya’da, BND tarafından korunduğunu, Öz ve Kara’nın gizli servise casusluk yaptıklarını bu köşede defalarca gündeme getirdim. BND başkanının FETÖ ile ilgili yaptığı açıklamalar yazdıklarımın ne kadar doğru olduğunu da kanıtlar nitelikte.

Bütün bu gelişmeler yaşanırken, geçtiğimiz günlerde Uluslararası Diplomatlar Birliği Başkanı Günther Meinel ziyaretime gelmişti. Alman istihbaratı BND’nin, kullandıkları Zekeriya Öz ve Celal Kara’ya ‘ya iltica edin ya da artık burayı terk edin’ mesajı verdiğini anlatmıştı.

Peşlerine düştüğümüz hatta Almanya’daki açık adreslerini verdiğimiz Öz ve Kara, sık sık Fransa ve Belçika’da tur atmaya başladı. Türk Interpolü, iki firari eski savcı hakkında kırmızı bülten başvurusunda bulundu. Interpol ise kırmızı bültene ‘gerek yok’ kararı verdi. Bu karar inanın hiç şaşırtmadı beni. Onca delil ve belgeyi yok saydılar.

Bu arada, BND, korumaya aldıkları Öz ve Kara’ya bu kararı iletti. Firari savcılar da bunun üzerine, Interpol’ün bu kararını dosyalarına koyarak Alman makamlarına başvurarak ‘iltica’ talebinde bulundu.

Ümraniye’de taksi şoförü henüz bilinmeyen bir nedenle kavga ettiği kadın yolcusunu bacağından tutara

İstanbul’da taksici dehşeti kamerada

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

ASELSAN’ın sesten 6 kat hızlı elektromanyetik topu TUFAN teste hazır

Herkes izliyor ama Star TV ise o diziye final yaptırıyor işte o yapım!

En Çok Okunanlar