• $9,2629
  • €10,7613
  • 526.168
  • 1409.56
30 Haziran 2016 Perşembe

Zaman ayarlı taşeron: DAEŞ!

Türkiye önceki akşam, İstanbul'un dünyaya açılan kapısı Atatürk Havalimanı'na gerçekleştirilen son derece planlı bir saldırıyla sarsıldı... Acımız ve öfkemiz büyük!

Ancak sağduyuyla düşünüp, teşhisi doğru koymalıyız! Üst aklın taşeron olarak kullandığı eli kanlı örgüt, ne tesadüfi bir zamanlamayla, ne de rastgele bir hedefle bu alçak saldırıyı gerçekleştirdi...

Peki ne oldu?

Türkiye dış politikada, "Düşmanı azaltma, dostları çoğaltma" diye özetlenebilecek yepyeni bir konsepte geçti! Önce, Mavi Marmara saldırısı sonrası iplerin koptuğu İsrail'le, sonra sınır ihlali yapan uçağın düşürülmesiyle krizli bir döneme girdiğimiz Rusya'yla 'normalleşme' süreci başlatıldı.

Başbakan Yıldırım'ın da dillendirdiği gibi, sırada Mısır var!

Bu gelişmeler, bölgemizde kurgulanan dev oyunda dengeleri değiştirecek önemde...
ABD'nin, Türkiye'nin tüm uyarılarına rağmen PYD'yi Suriye'de müttefik kabul etmesi ve ülkenin kuzeyindeki PKK koridorunun tamamlanması için itici güç görevi gördüğü ortada...

Diğer taraftan İran, hem Esad, hem Bağdat yönetimine verdiği destekle bölgede...
Rusya ile Esad rejiminin pozisyonu da malum...

Sınırlarında yeni haritalar çizilmeye çalışıldığı bir dönemde Türkiye'nin attığı bu normalleşme adımlarının birilerini ciddi şekilde huzursuz ettiği kesin!

İsrailli ırkçıların, hatta derin devletinin duyduğu rahatsızlık yüksek sesle dile getiriliyor...
İşte böyle bir ortamda DAEŞ'in, "Siz misiniz bizim yıllardır kurguladığımız planları bozmaya çalışan" denilerek sahaya sürüldüğünü öngörmemek için kör olmak gerek!

Gazete müsveddeleri!

Türkiye hain saldırının şokunu yaşarken, bazı aklıevveller, AKŞAM'ın Avrupa Sivil Havacılık Organizasyonu'nun Atatürk Havalimanı'na verdiği "güvenli' notunu haber yapmasını diline doladı! Türkiye'ye yönelik her terör saldırısında kanlı görüntüleri basarak, adeta 'bak gördünüz mü' dercesine başlıklar atan, tiynetini her defasında ortaya koyan Cumhuriyet şeyi de, birinci sayfadan AKŞAM'ı haber yaptı...

Oysa bu, bir raporun haberleştirilmesiydi! Üstelik bugün manşetimizde okuyacağınız gibi, Atatürk Havalimanı'nda o geçer not alan güvenlik olmasaydı, daha büyük bir facia yaşanması kaçınılmazdı!

Düne kadar "Kemer çıkarıyoruz, bu ne çağdışılık" diye güvenlikten şikayet eden entellerin bugün bu noktaya gelmesi oldukça trajikomik!

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi