• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
22 Aralık 2015 Salı

Yoldaş Demirtaş’tan sonra sıra Pensilvanya’da

Uçağı düşürülen Rusya ne yapacağını şaşırdı, Türkiye’de ne kadar gayrimilli unsur, muhalif, düşman kim varsa hepsine kucak açtı. Önce Atatürk’ün partisi iddiasıyla varlığını sürdüren CHP’nin milletvekili Eren Erdem, Ruslara teslim oldu, şimdi de Selahattin Demirtaş Putin’e koşuyor.

Geçen yıl hiçbir talebi kabul edilmeyen Demirtaş, krizden nemalanmak amacıyla Rusya’ya gidiyor. Hem Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’la görüşecek hem de temsilcilik açacak. Demirtaş’ın da, Eren Erdem’den farklı iddialarda bulunmayacağına dair şüphem yok. Rusya’da ‘Türkiye’de nereler bombalanabilir’ programları yapılırken, Demirtaş’ın da bu tür bir programa katılması beni şaşırtmaz.
Ayrıca Demirtaş’ın, ‘nasıl hendek kazılır’, ‘halk nasıl sokağa davet edilerek insanlar birbirine kırdırılır’ gibi konulardaki tecrübelerini de Ruslara aktarmasını bekliyorum. Yoldaş Demirtaş, yoldaş Lavrov’la bu ve buna benzer
konularda fikir jimnastiği yapacaktır.
Gelelim, iç kamuoyuna yönelik şovlarını sürdüren Rusya’nın tavrına!
Türkiye düşmanlarıyla birlikte hareket etmekten kaçınmayan Rus yetkililere bir önerim var! ‘Paralel örgüt’ün Pensilvanyadaki liderinin Amerika’daki macerası son bulmak üzere. Önümüzdeki günlerde bu ülkede hakkında açılan davalar nedeniyle mahkeme önüne çıkacak ve büyük ihtimalle sınırdışı edilmesi kararlaştırılacak. Rusya, Eren Erdem ve Selahattin Demirtaş’tan sonra Pensilvanya’daki ismi de bağrına basabilir.
‘Paralel örgüt’ün Rusya’daki yapılanması da fena sayılmaz. O ülkede de ‘imam’ları olduğunu sağır sultan bile duydu artık.
Bütün bu karanlık tablo ışığında söyleyeceğim son söz; Eren Erdem ve Selahattin Demirtaş ne kadar ateşle oynuyorsa, Rusya da aynı derecede ateşle oynuyor!

<p>Mete Gazoz, Tokyo 2020'de altın madalyayı kazanarak tarih yazdı. Genç sporcumuzun henüz 17 yaşınd

Mete Gazoz sözünü tuttu! Henüz 18 yaşındayken bakın ne demişti

İki deli bir araya geldi: Adana'da Balotelli izdihamı

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı