• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
28 Ağustos 2014 Perşembe

Yeni Türkiye Pensilvanya’yı çökertir

AK Parti ilk kez olağanüstü kongre yaptı. Bir anlamda mecburiyetten yapıldı. İlk kez milletin seçtiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Köşk’e çıkacağı için yeni genel başkana ve başbakana ihtiyaç vardı. Onbinlerce kişinin katıldığı kongrede AK Parti’nin yeni Genel Başkanı ve Başbakan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu oldu.
Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti’nin 26. Başbakanı hayırlı uğurlu olsun.
Kongrede yapılan konuşmalar, kafalardaki bütün soru işaretlerine cevap niteliğindeydi. Yeni Başbakan Davutoğlu, AK Parti hareketinin doğal ve değişmez liderinin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu bir kez daha dosta düşmana duyurdu. Erdoğan’ın Köşk’e çıkmasının bu gerçeği değiştirmeyeceğinin altını çizdi. Bütün sorunlar karşısında, seçilmiş Cumhurbaşkanı ile birlikte çalışacaklarının altını çizen Davutoğlu, yeni dönemin sinyallerini verdi.
Erdoğan’ın konuşmasına gelecek olursak!
Her seçim sonrası ‘balkon konuşması’ bekleyenlere çok net bir mesaj verdi Erdoğan. ’77 milyona elimi uzatıyorum’ diyerek yeni dönemde herkesin cumhurbaşkanı olacağının, kutuplaşmanın bitmesi gerektiğinin, Yeni Türkiye’de kavgalara yer olmadığının altını kalın çizgilerle çizdi.
Belki balkon konuşması değildi, ancak herkesi kuşatıcı bir salon konuşmasıydı!
Türkiye’nin bütün sorunlarının gündeme getirildiği konuşmalarda özellikle ‘paralel örgüt’le yapılacak mücadele ön plana çıktı. Erdoğan’ın “Köşk’e çıkması durumunda elinin zayıflayacağı”nı savunanlara tokat niteliğinde cevaplar verildi. Erdoğan, “Bu ihanetten hesap sormak boynumun borcudur” diyerek kararlılığını tekrarlarken, yeni hükümete ve parti içine de net mesajlar gönderdi.

Yargıya eleştiri

Cumhurbaşkanı olarak verdiği mücadelenin daha ilerisini hükümetten ve partililerden istedi. ‘Paralel örgüt’ün yargı ayağında oynanan oyunları da tüm çıplaklığıyla ortaya koyan Erdoğan, HSYK ve Yargıtay Başkanlar Kurulu’nu da sert dille eleştirdi.
Kısacası, ‘paralel örgüt’le kararlılıkla mücadele etmeyen, bu kim olursa olsun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedefi haline gelmekten kurtulamayacak.
Devletin kurumlarına virüs gibi yayılan bu örgütün en büyük mağdurlarından biri olan Başbakan Davutoğlu da, yeni dönemde ‘paralel örgüt’e taviz verilmeyeceğinin işaretlerini verdi. Yapılanların casusluk faaliyeti olduğunu vurgulayan Davutoğlu’nun açıklamaları, Erdoğan’ın taleplerine cevap niteliğindeydi.
Bütün bu açıklamalardan ve kongrede oluşan havadan şöyle bir sonuç çıkarmak mümkün.
Yeni Türkiye’de Pensilvanya ve örgütünün varolma şansı yok!
Teslim olacaklar!

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!</p>

Saklambaç Ustası Bu Tarla Faresini 'Görmelisin'

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi