• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
19 Aralık 2014 Cuma

Yeni operasyon geliyor!

Hemen heyecanlanmayın!
Yeni operasyon geliyor derken. Sosyal medyada bir ekip tarafından yönetilen hesabın yaptığı gibi herhangi bir spekülasyon yapmak niyetinde değilim. Devletin kurumları zaten gereğini yapıyor ve dalga dalga operasyonlarla hesap soruyor. Aslına bakarsanız ‘yeni operasyonların’ geleceğini söylemek için müneccim olmaya da gerek yok.
Son yapılan ‘paralel örgüt’ operasyonuna benzer yeni gelişmeler çok doğal bir şekilde yaşanacak. Çünkü, 40 yıldır Türkiye’nin her hücresine sirayet etmiş bu örgütle hukuk kuralları içersinde mücadele etmek öyle kolay değil. Bu konu üzerine söylenecek çok söz olmasına rağmen, daha somut bir konuya geçmek ve önümüzdeki günlerde yaşanacak bir operasyonun sinyallerini vermek istiyorum.
‘Paralel örgüt’ün işadamlarından nasıl tehditle bağış topladığına yönelik bir örneği sizlerle paylaşalım:

SİLAH, TEHDİT VE HARAÇ

Saygın bir işadamı milyonlarca lira yatırım yaparak Bakırköy’de içerisinde masaj salonu, saunası olan bir spor tesisi açtı. Örgütün bölge sorumlularından birileri bu işadamına gelerek cemaate 5 milyon dolar bağış yapmasını istedi. Örgüte yardım için polis, savcı, hakim kim varsa gerekirse devreye girdi. Ancak işadamı, bu parayı veremeyeceğini söyleyerek makamından kovdu.
İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Önce işadamının telefonları dinlendi. Sonra suç örgütü kurduğu iddiasıyla operasyon yapıldı. Tutuklanarak cezaevine konuldu.
Söz konusu işadamı, cezaevinden çıktıktan sonra kendisine kurulan kumpası ortaya çıkarmak için harekete geçti. Kumpasın başında paralel örgüt operasyonlarıyla adları ön plana çıkan polis müdürleri var.
Bu soruşturmada silah, tehdit, haraç ne isterseniz var. Savcılık çalışıyor. Kısa süre içinde o işadamına kumpas kuranlar bir bir ortaya çıkarılacak.

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak