• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
17 Mayıs 2015 Pazar

Yeni medyadan mı rahatsız oldun?

Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, “Asya’nın sesi olacak bir medya oluşturacağız” şeklinde açıklama yapınca, Doğan Grubu ve tetikçisi Ertuğrul Özkök rahatsız oldu, kaç gündür işi gücü bıraktı bizi hedefe koydu.

Dur hemen cevvallenme!
Bu yazıyı gördüğün anda ‘İşte oltaya geldiler!’ nidaları atmaya başlayacağından eminim. Çünkü, yazında Ethem Bey’i ima ederek, “Sen bırak markalarının başındakiler bu işe el atsın” diyorsun.
Ancak yanılıyorsun!
Patronunu hedef alan her haber veya açıklamada ilk kaleme sarılan bugüne kadar hep sen oldun. Son olarak Güneş gazetesinin ‘Fena yakalandınız’ başlıklı manşetinin ardından, bu haberi ilk cevap veren sen olmadın mı? Hem de ağza alınmayacak cümlelerle.
Niye rahatsız oluyorsunuz?
Yıllar yılı tekelleştirdiğiniz medya sektöründe bir isim iddialı şekilde ortaya çıkınca, ‘Bu işte ben de varım’ dediğinde neden saldırıya geçiyorsunuz?
Devrik bir genel yayın yönetmeni olarak tavsiyerlerde bulunuyorsun ya, ben de naçizane bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum!
Bunu da sadece gazetecilik etiği çerçevesinde yapacağım. Ethem Bey’e yönelik eleştirilerinize, istediği taktirde, kendisi layıkıyla cevap verecektir.
AK Parti iktidarı öncesi gazeteci olmak yerine, iş takipçiliğini tercih ettiğinizi kendiniz bizzat yazdınız. Unuttuysanız, hatırlatayım; Sabah gazetesinin satışı sırasındaki yazdığınız yazı.
AK Parti’nin iktidar olmadan önce ve olduktan sonra, bu partiye oy veren kitleye karşı takındığınız o tepeden bakışı ne çabuk unuttunuz? ‘Göbeğini kaşıyan adam’, ‘Bidon kafalı’ başlıkları senin yönetimindeki gazetenin başlıkları değil mi?
28 Şubat dönemine yönelik şakşakçılığınızı unutturabilir misiniz?
Bu hükümet döneminde, 28 Şubat’tan hesap sorulmaya başladığı günlerdi. Sürecin askeri ayağına yönelik operasyonlar başlamıştı. Ancak, o dönemi iliklerine kadar yaşamış isimler, ’28 Şubat’ın medya ayağından hesap sorulmayacak mı?’ diye soruyordu. Ve o dönem ismin gazetelerde geçiyordu. İşte o günlerden birinde; isminin geçtiği bir gazetenin genel yayın yönetmenini arayıp, ‘Ya benim adımı niye yazıyorsunuz, yarın öbür gün yapılacak bir operasyonda beni de alırlarsa, ben öyle yapmadım’ diyen sen değil miydin?
10 Mayıs 2015’teki bilgi yanlışlarıyla dolu yazıya gelecek olursak!
Ahmet Güneştekin’in Pieta Galerisi’ndeki sergisini anlatıyorsun. Güneştekin’in ağzından bazı cümleler yazıyorsun. Kullandığın ara başlık ise bu ülkenin bütün değerlerini yerle bir edercesine seviyesiz: ‘Allah erkek midir cinsiyetsiz bir din olabilir mi?’
Bu ve buna benzer örnekleri çoğaltmak mümkün.
Son söz: Kime hizmet ettiğini çok iyi bildiğimiz bir gazetenin yalan yanlış yazdığı tiraj rakamlarını diline dolayarak hakaret ediyorsun. Yıllardır bu camianın içinde biri olarak giderek eridiğinizi çok iyi biliyoruz. Bizden fazla satıyor olabilirsiniz. Ancak, etkinin ne kadar olduğunu hepimizden daha iyi bilirsiniz. Zira kaç yıldır yenilgiye doymadınız. Bilmem anlatabildim mi?

<p>Bozkurt'ta selde hasar gören 10 katlı bina iş makinesiyle yıkıldı.</p>

Bozkurt'ta 10 katlı bina böyle yıkıldı

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi