• $13,403
  • €15,273
  • 793.018
  • 2042.08
11 Eylül 2014 Perşembe

YARSAV’da solcu bilinen 163 paralelci

Ekim ayında yapılacak Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) seçimleri yaklaştıkça kılıçlar çekilmeye başladı. Kısa bir süre öncesine kadar perde arkasında oynanan oyunlar, artık açıkça yapılıyor. Özellikle HSYK 3. Dairesi, bir anlamda hükümete, yürütmenin kararlarına, hatta yargı ve emniyetin yaptıklarına meydan okuyor.

Önce paralel örgütle ilgili yapılan operasyonları sosyal medya üzerinden eleştiren, hatta daha da ileri giderek ülkenin başbakanına iftiralar atan, bildiriler dağıtan savcılarla ilgili kılını dahi kıpırdatmayan HSYK, emniyet içindeki örgütlenmeye yönelik operasyonları yürüten savcılar hakkında inceleme başlattı. Sonra, eski İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı ve Başsavcı Vekili Oktay Erdoğan hakkında, 25 Aralık sivil darbe girişimini yürüten, adliye önünde bildiri şovu yapan Savcı Muammer Akkaş’a müdahale ettikleri ve dosyadan el çektirdikleri gerekçesiyle inceleme izni verdi. Bu da yetmedi!
HSYK 3. Dairesi, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın ‘Kurul Başkanı’ sıfatıyla yaptığı bazı işlemlerin ‘yok hükmünde olduğu’ yönünde karar verdi.
Anlayacağınız, bugünkü HSYK, sınır tanımaz bir hale geldi. O kadar ki, yargının tarafsızlık ilkesine halel getirmeye başladı.

PARALEL ÖRGÜTLE KOL KOLA

İşte bu nedenle HSYK seçimleri çok önemli. Yargı erkini ele geçirmeye çalışan ‘paralel örgüt’ün unsurları bu konuda çok ciddi bir çalışma içine girdi. Karşı karşıya geldiklerinde birbirlerine selam dahi vermeyecek bu unsurlar, hükümete karşı yargı gücünü ellerine geçirebilmek amacıyla birlikte hareket ediyorlar.
Düşünebiliyor musunuz?
YARSAV ve ‘paralel örgüt’ kol kola, sırt sırta!
Öyle ki, YARSAV’ın içinde çok ciddi bir paralel yapılanma var. Sayıları konusunda çeşitli tahminler var. Ancak, ben size kesin bir rakam vereyim!
YARSAV’ın içerisinde solcu bilinen, ama aslında cemaatçi olan 163 üye var.
Son olarak da bir uyarı!
Aklı olan HSYK’yı ele geçirmeye çalışmaz! Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, böyle bir durum karşısında her türlü uygulayabileceği A, B, C, D planları hazırdır.

<p>New York Belediye Başkanı Eric Adams. tezgâhın gece geç saatlerde açık olduğunu belirtti. Manavla

New York Belediye Başkanı, Türk manavını seçti

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor

Bu deliğin altında bakın ne var! Gözlerinize inanamayacaksınız

Sarımsağı böyle tüketenler dikkat! Bu hatayı sakın yapmayın