• $9,5199
  • €11,0891
  • 546.589
  • 1455.42
19 Ocak 2018 Cuma

Vurduk, ses geldi! Hepsi bu...

Eski Türkiye’nin ruh haliydi... “ABD’ye kafa tutulamaz, o isterse istediğini yapardı”... Onlarca yıl ayakları üzerine basmayan, kendi gücünü küçümseyen, ‘bir yanağına tokat yiyince, öbür yanağını dönen’ bir anlayışın ortaya çıkardığı bir psikolojiydi bu!

O yüzden Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki Türkiye’nin proaktif tavrını anlayamadılar, ‘macera’, ‘hamaset’ gibi yaftalarla kendi ruh hallerine dayanak aradılar.

Görüyoruz, yaşıyoruz... Türkiye, yakıcı sorunların arifesinde! Bakmayın bugün Afrin’de ABD’yle ve onların lejyonerleriyle karşı karşıya gelmiş gibi gözüktüğümüze.

Hendek operasyonlarından, Fırat Kalkanı’ndan beri aslında göğüs göğüse bir mücadele yürüyor bölgede! O yüzden bu mücadelenin sadece bir cephesidir Afrin ya da kurulmak istenen ‘terör ordusu’na karşı gösterilen tavır.

Burada belirleyici olan Türk devletinin milletiyle bir bütün olarak aldığı tutumdur! Gösterilen kararlılığı Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terör örgütünün üstlerindeki bayraklarınızı siz kendiniz indirin ki, biz size teslim etmek zorunda kalmayalım. Teröristlerle birlikte olanları toprağa gömmek mecburiyetinde olmayalım” sözleriyle ortaya koydu.

GEDiK AÇILMASIN

Bundan daha net bir irade beyanı mı olur?

İşte bu atmosferde ABD’den peş peşe açıklamalar geldi. Çavuşoğlu’nun bizzat Tillerson’a, Org. Akar’ın da muhatabı Dunford’a birinci ağızdan yaptığı uyarılardan sonra ABD, ‘çark etmiş’ gibi gözüküyor.

“Bir sınır ordusu kurma planımız yok”, “Afrin’deki PYD ortağımız değil” açıklamaları işte o yazının başında bahsettiğim psikolojiden kurtulmuş Türkiye’nin sonucudur.

Peki, ABD bölgede bir terör koridoru kurma projesinden vaz mı geçmiştir?

Elbette değil!

Zaten bu saatten sonra o emperyalist projenin kaderi birilerinin vazgeçip, vazgeçmemesine değil Türkiye’nin atacağı adımlara bağlıdır.

‘Çark etti’, ‘geri adım attı’ şeklindeki iyimser bakışın bu kararlılıkta gedik açmasına kesinlikle izin verilmemelidir!

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu