25 Ekim 2016 Salı

Ümit Dündar’ı Kuleli’de derdest edeceklerdi

15 Temmuz gecesinin en kritik isimlerinden biri. Hatta general kılığına girmiş üniformalı teröristleri düşündüğümüzde, o gecenin kahramanlarından biri diyebiliriz. İnsanların olayları endişeyle izlediği anlarda, televizyon yayınına katılarak, ihanet girişiminin ordu içindeki FETÖ yapılanması tarafından gerçekleştirildiğini açıklayarak, yüreklere su serpen kişi...

Geçtiğimiz günlerde Meclis Darbe Komisyonu’na da açıklamalarda bulunan, 15 Temmuz gecesinin 1. Ordu Komutanı, bugünün Genelkurmay 2. Başkanı Ümit Dündar’dan bahsediyorum.

Dündar’ın o gece neler yaşadığına dair çok şey yazıldı çizildi.

Ancak bilinmeyenler de var!

Sözü fazla uzatmadan dönelim o geceye!

FETÖ’cü üniformalı teröristler, harekete geçtikten bir süre sonra Ümit Dündar’ı aradı. Vatan haini teröristler, ‘darbe’ olduğunu ve kendileriyle birlikte hareket edip etmeyeceklerini sordu Dündar’a. O anda ne olduğunu anlayamayan Dündar telefonu kapattı ve önce Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar’ı aradı. Cevap yoktu. Sonra Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Çolak’ı aradı. Ona da ulaşamadı.

Belli ki bir tuzak vardı.

Tam bu esnada Dündar’ın telefonu ikinci kez çaldı. Telefondaki ses ‘Genelkurmay Başkanımız sizi Kuleli’de bekliyor’ diyordu. Oysa Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, hainler tarafından o sıralarda esir alınmıştı.

İHANETİ İZLEDİ

Genelkurmay Başkanı’nın durumundan haberdar olmayan Dündar, Akar’ın telefonlarına döndüğünü sanarak hemen Selimiye’den yola çıktı. Köprüye yaklaştığında tankları fark etti. Emir komutasındaki askerler onun talimatı olmadan kışlalarından çıkmışlardı. İşin içinde bir ihanet olduğunu o an anladı. Hemen şoförüne arabanın bir kenara çekilmesi talimatını vererek, ağaçlık bir alandan olanları bir süre izledi.

Bu arada, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan aradı. Üç isim Üsküdar’da gizli bir yerde buluşarak, ihanet girişimini engellemek için gerekli planlamayı yaptı.

Kısacası, FETÖ’cü teröristlerin amacı, kendileriyle birlikte hareket etmekte direnen 1. Ordu Komutanı Dündar’ı, ‘Genelkurmay Başkanı sizi Kuleli’de bekliyor’ yalanıyla, ihanetin üslerinden biri olan Kuleli’de derdest etmekti.

<p>3 ADIMDA HAVUÇLU KEK TARİFİ</p><p>Malzemeler</p><p>3 yumurta</p><p>1 su bardağı şeker</p><p>1 su

Nefis havuçlu kek tarifi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de Din Eğitimi Sempozyumu'na katılarak konuşma yaptı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ekim 2021)

Kumanda görünümlü tabanca, polisi yaraladı