• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
24 Ekim 2014 Cuma

Türkiye’ye rağmen ABD silahları verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: PYD’nin PKK ile aynı durumda olduğunu Obama’ya telefonda ifade ettim. Şu an orada savaşanlar arasında PKK’nın lider kadroları da var.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan Letonya ziyaretinde ABD’nin PYD güçlerine silah yardımına ilişkin, “PYD’nin PKK ile aynı durumda olduğunu kendilerine (ABD Başkanı Obama’ya) telefon görüşmemde ifade ettim. ‘O da bir terör örgütüdür’ dedim. Dolayısıyla burada PYD’ye yapacağınız yardımlar bir terör örgütüne gitmektedir. Şu anda PYD saflarında PKK’nın lider kadrosunda olup orada savaşan kişiler var” dedi.

KOBANİ BİZİM İÇİN STRATEJİK

Erdoğan Letonya Cumhurbaşkanı Andris Berzins ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “PYD’ye ve IŞİD terör örgütüne geçen silahlarla ilgili olarak Türkiye bu işe olumlu baktı mı? Hayır bakmadı. Türkiye’ye rağmen Amerika bu işi yapmıştır ve ben kendilerine şunu da söyledim; dedim ki ‘Şu anda Kobani sizin için stratejik bir yer değil. Olsa olsa Kobani bizim için stratejik bir yerdir ve bu konuda hassasiyeti göstermesi gereken de biziz.”

SÜREÇTE CÖMERT ADIMLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan çözüm sürecinin nasıl ilerleyeceği sorusunu yanıtlarken bugüne kadar farklı adımlar atılğını belirterek şöyle dedi: “Bu cömert adımlar bugüne kadar geldi. Süreci hazmedemeyen gruplar var. İnanıyorum ki tüm halkımız, çözüm süreci noktasında ittifak halinde. Buna tüm sivil toplum örgütlerinin ve siyasi partilerin de destek vermesi süreci çok daha güçlü kılacaktır.”

Tamamen yalan iddia

CUMHURBAŞKANI Erdoğan Türkiye-Letonya İş Forumu’nun açış konuşmasında ise ‘Türkiye’nin IŞİD terör örgütüne destek verdiği’ iddialarının tamamen yalan olduğunu belirterek şöyle dedi: “Bu iddia tamamen yalandır. Bu iddia hiç bir delile, hiçbir bilgiye dayanmıyor.

TÜRKİYE KARŞI ÇIKTI

Tam tersine Türkiye IŞİD’e de IŞİD’i doğuran sebeplere de çok güçlü şekilde karşı çıkmış bir ülkedir.” Erdoğan şu anda ABD veya Avrupa’da kimi medya kuruluşlarının tamamen art niyetli şekilde bir koro halinde Türkiye’ye karşı kasıtlı ve mesnetsiz eleştiriler yaptıklarını sözlerine ekledi.

AB ile ilişkilerimiz kötü

CUMHURBAŞKANI Erdoğan ile Letonya Cumhurbaşkanı Berzins başbaşa ve heyetler arası görüşmelerin ardından basın toplantısı yaptı. Erdoğan toplantıda yaptığı açıklamada, “Yarım asırlık bir geçmişe dayanan AB ile ilişkilerimiz çok yönlü fakat kötüdür. AB’ye üyelik hedefimiz bizim için stratejik bir tercihtir. Türkiye’nin üyeliği AB’ye stratejik, jeopolitik, ekonomik, kültürel ve sosyal boyutlarda artı değer katacaktır” dedi.

PKK 40 bin kişiyi öldürdü neredeydiniz

CUMHURBAŞKANI Erdoğan Letonya Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nde yaptığı konuşmada Kobani için başta ABD olmak üzere uluslararası güçlerin tepkisine dikkat çekerek şunları söyledi: “300 bin insanın ölümüne, katledilmesine sessiz kalan dünya şu anda Kobani’de ayağa kalkmış durumda. Peki çok güzel de Dera için neredeydiniz? İdlib, Hama, Humus, oralar yanarken neredeydiniz. Örneğin PKK gibi kanlı bir terör örgütünü umursamayan dünya bir anda IŞİD terör örgütü için ittifak kurabiliyor. İyi de PKK ülkemde 40 binden fazla insanı öldürürken neredeydiniz?”

<p>Pürüzsüz cilde sahip olmak kadınların en hassas olduğu noktalardan biri. Hava şartları, yanlış ku

Kışa girmeden pürüzsüz cildin sırrı

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi