• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
9 Aralık 2016 Cuma

‘Türk’ kelimesi TÜSiAD’a yakışmıyor

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD)... Nam-ı diğer, Patronlar Kulübü. Yeri gelir, Avrupa Birliği incinmesin diye ne yapacaklarını şaşırırlar, yeri gelir ‘Demokrasi, özgürlükler elden gidiyor’ diye yaygara koparırlar, terörle mücadele ederken yarım ağız destek olurlar, ota böceğe açıklama yaparlar…

Geçmişte çok daha güçlülerdi. İlanlarla hükümet düşürür, hükümet tayin ederlerdi. Bugün o gücü ve etkinliği mumla arıyorlar. Eskiden bu örgütün Ankara’da yapılan Yüksek İstişare Konseyi toplantıları, siyasi partilerin kongreleri kadar önemsenirdi. Bir açıklamayla piyasaları alt üst ederlerdi. Şimdi, Kanarya Sevenler Derneği’nin toplantıları kadar etkileri yok. O dönem kimliksiz siyasiler karşısında istedikleri gibi at oynatıyorlardı, bugün ağızlarının payını alıp oturuyorlar.

Ona rağmen, hiç değişmediler. Milli olma, Türkiye’nin çıkarları safında hizalanmayı hiç tercih etmediler. Yurtdışından aldıkları ucuz parayı, yurtiçinde fahiş fiyatlara satmayı, yani paradan para kazanmayı bir türlü terk etmediler.

Bakın, bugün de değişen bir şey yok!

15 Temmuz gibi kırılma noktasını atlatmış Türkiye’nin ekonomisi üzerinde oynanan oyunlar karşısında yine sus puslar. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde milletin dolara karşı başlattığı psikolojik savaşı görmezden geliyorlar. Üç maymunu oynuyorlar. Terörsevici Avrupa ülkelerine gösterdikleri hassasiyetin bir nebzesini, başlatılan ekonomik mücadelede göstermiyorlar.

Farkında değil misiniz, başka Türkiye yok! Yıllardır bu ülkenin nimetlerinden en çok yararlanan, kazancının üstüne kazanç katan sizler değil misiniz?

HALKA DUA EDİN...

Eğer, 15 Temmuz’da başarılı olsalardı, bu millet o istiklal mücadelesini vermeseydi, para kazanmaya devam edeceğinizi mi düşünüyordunuz?

Şunu unutmayın!

15 Temmuz’un hain planlayıcıları, birçoğunuzu çırılçıplak soyup sizleri de toplama alanlarına götürecekti!

Bugün yürütülen milli ekonomi mücadelesinde sessiz kaldığınız, kulağınızın üstüne yattığınız için o Türk vurgusunu isminizden çıkarın.

Size çok bol geliyor o isim!

<p> </p>

'İBB Engelleniyor' algısı neden yapıldı?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı