• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
27 Temmuz 2016 Çarşamba

TSK bizi, 15 temmuz onları tekzip etti

17 Mayıs 2016 tarihinde ’2 bin avukata seferberlik emri’ başlığıyla bir yazı yazmış ve bu yazıyı manşetimize taşımıştık. Buradaki amacım, Pensilvanya’daki örgüt liderinin talimatıyla kendisine ait okullarda yetiştirilmiş 2 bin avukata ‘astsubay’ olun talimatını verdiğini anlatmak ve TSK’yı bu tehlikeye karşı uyarmaktı.

Yazımın üzerinden çok geçmeden Genelkurmay Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkan Vekili Albay İsmail Yaşar imzası ile yazım tekzip edildi. Yaptıkları araştırma sonucunda böyle bir bilgiye sahip olmadıkları ve yasal haklarının saklı oldukları vurgulanıyordu. Yani, bu açıklamayı yayınlamazsam, dava açacaklardı.

İnanın ben yazmıştım, uyarmıştım demek istemiyorum ancak, TSK’nın terör örgütlerine karşı verdiği mücadeleye en büyük desteği veren bir gazetenin yöneticisi olarak bu tekzip çok ağrıma gitmişti. Oysa bu bilgilerin kaynağı FETÖ soruşturmalarını yürüten en tepedeki isimlerdendi. Haber kaynaklarımın elinde haberimizin doğruluğunu gösteren raporlar vardı.

Bu yazımdan tam 1 hafta sonra 15 temmuz gecesi ve sonrası yaşananlar, bana gönderilen açıklamayı tekzip etmiyor mu? TSK’nın içine çöreklenmiş yapının incelenmediği, gerekli araştırmaların yapılmadığı çok net ortada artık.

Allah bir daha böyle günler yaşatmasın milletimize!

İŞTE O YAZI

‘2 bin avukata seferberlik emri’

Elde edilen bilgilere göre bizzat Pensilvanya’daki örgüt liderinin talimatıyla, paralel yapının okullarında özel olarak yetiştirilmiş isimlere ‘astsubay olun’ emri verildi. Bu çerçevede 2 bin avukat, mesleklerinden feragat ederek astsubaylık sınavlarına girdi ve kazananlar astsubay olarak göreve başladı.

Bu yöntem paralel örgüt için şaşırılacak bir durum değil...

Daha önce AKŞAM’da manşet yapmıştık... Kaynak Holding’in bünyesinde sigortalı olarak çalışan iki isim, istifa ettirilerek polis okuluna sokulmuş, sonra da usüllere aykırı olarak kritik şubelere atanmıştı. Hatta 17/25 Aralık darbe girişimine ilişkin telefon dinlemelerine göre, o dönem bu iki isim aktif olarak rol almıştı.

Astsubaylık ‘seferberlik emri’ne geri dönecek olursak... Bu bilgiler ışığında ağustos ayında yapılacak olan Yüksek Askeri Şura, paralel örgütle mücadele konusunda daha da kritik önem kazandı.

Yaşayıp göreceğiz...

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi