• $9,6243
  • €11,1774
  • 558.286
  • 1492.93
24 Mayıs 2015 Pazar

Tetikçi şarlatan

Öncelikle okurlarımdan özür dilerim, böyle bir başlık attığım için. Ancak, kendi üslupları bu olduğu ve bu dilden anladıkları için böyle yazmak zorunda kalıyorum. İdam kararı verilen seçilmiş cumhurbaşkanı Mursi haberini örnek gösterip Recep Tayyip Erdoğan’a gönderme yaparak ‘Yüzde 52 oy alan lidere idam’ başlığı atanları yüksek sesle kınamayan, bu ülkenin savcısını şehit eden DHKP-C’nin propagandasını yapan gazetesine tek kelime dahi etmeyen, konu kendi patronu olunca kaplan kesilerek iyiden iyiye düzeysizleşen köşe yazarı bu tür üslubu hak ediyor.

Köşesinde ‘maaşlı şarlatan arıyorsanız’ başlığıyla yazdığı yazıda hedef aldığı kişilerden yeri geldiğinde aman dileyen ‘tetikçi şarlatan’dan bahsediyorum. Hakkında ardı ardına haberler çıktığı zaman, bugün hedefe koyduğu medya patronunu arayarak ‘Abi ne olur ben ettim sen etme’ diyerek medet ummaktan geri durmayan sen değil misin? Yaptıklarının ve yazdıklarının unutulacağını mı sanıyorsun?
Bu ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanını idamla tehdit eden gazetenin ‘Cumhurbaşkanına sesleniyoruz’ başlıklı metni sen hazırlamadın mı? Aba altından sopa gösterdiğiniz o yazıya Necip Fazıl’ın dizelerini iliştirerek kurtarabileceğinizi mi sandınız?
Sen ona buna çamur atacağına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sorularına cevap ver!
- Kulislerde ‘paralel örgüt’le hangi pazarlığı yaptınız?
- O kirli pazarlıklarda senin rolün ne?
Bu soruların cevabını kamuoyu daha çok merak ediyor.

Paralel örgüt - DHKP/C ilişkisi

Sesi soluğu kesilen ‘fuatavni’den önce ben yazayım istedim. İnlerine kadar girilen ‘paralel örgüt’le ilgili önümüzdeki günlerde çok ilginç gelişmeler yaşanacak. Önce bir dinleme, arkasından da kumpas operasyonu. Ancak bu ikisinden de önemli olan bir operasyon geliyor. Bugüne kadar ‘paralel örgüt’ün bir casusluk şebekesi olduğunun bütün argümanları ortaya konulmasına rağmen elde edilen bilgilerin nerelere servis edildiği belirgin değildi.
İşte önümüzdeki günlerde bu sorunun cevabını bulacağız. Tespitler yapıldı, dosya tamamlanmak üzere.
Unutmadan şunu da hatırlatayım!
HDP-DHKP-C ilişkisi, parti yöneticilerinin ağzından tescillendi. Şimdi sıra paralel örgüt-DHKP-C ilişkisinde.

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Yer siyah gök beyaz! İşte Beşiktaş'ın Galatasaray galibiyetinden en özel kareler

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri