• $9,3362
  • €10,8606
  • 533.462
  • 1429.49
21 Nisan 2015 Salı

Terörle ‘paralel‘ kardeşlik

‘Fethullahçı Terör Örgütü’ unsurlarının devletin kurumlarının içinden temizlenmesinin önemini her defasında tekrarlıyoruz. Gerek emniyette, gerek yargıda, gerekse bürokraside bu unsurlara yönelik arka arkaya operasyonlar yapılıyor. Bu meselenin bugünden yarına sonuçlanması doğal olarak mümkün değil, çünkü 40 yıllık bir yapılanmadan bahsediyoruz. 17-25 Aralık darbe girişimlerinin ardından en büyük neşter Emniyet’e vuruldu. Ancak burada da tam bir temizliğin yapıldığı söylenemez. İlgili birimlerin elinde öyle bir tablo var ki, bu iddiamı tam olarak destekler nitelikte.

Şöyle bir bakalım!
Paralel örgüt operasyonlarının başlaması ve hız kazanmasıyla birlikte terör eylemleri de artmaya başladı. Örgüte yönelik 22 Temmuz’da başlatılan operasyonlar sonrası meydana gelen kanlı terör eylemlerine dikkatinizi çekmek istiyorum!
n 22 Temmuz 2014 gecesi düğmeye basan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, aralarında eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün'ün de bulunduğu çok sayıda polise 'yasadışı dinleme ve casusluk' suçlarından operasyon düzenledi.
n 26 Temmuz 2014'te operasyon kapsamında gözaltına alınan Eski İstihbarat Şube müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Erol Demirhan ve Hayati Başdağ'ın da aralarında bulunduğu 12 kişi 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, resmi belgede sahtecilik ve kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları kayıt etmek’ suçlarından tutuklandı.

Gülen'e terör suçlaması

- 12 Kasım 2014 tarihinde, İstanbul merkezli 7 ilde emniyetteki paralel yapıya yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon 2008-2012 yılları arasında Tekirdağ- Edirne İstihbarat Şube müdürlüklerindeki yasadışı dinlemelerle ilgili yapıldı. Operasyonda eski İstihbarat Şube müdürleri Halil Hilal Seyfi ve Özgür Nikbay'ın aralarında bulunduğu çok sayıda polis gözaltına alındı.
- 14 Aralık 2014 Tahşiye operasyonunda Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski emniyet müdürleri Tufan Ergüder, Mustafa Kılıçarsan ve Ertan Erçıktı’nın da bulunduğu isimlere gözaltılar yapıldı.
- 20 Aralık 2014'te günü Tahşiye operasyonunun şüphelilerinden olan Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Gülen'e 'cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak, iftira sonucu mağdurun hapis cezası dışında adli veya idari bir yaptırıma uğramasına neden olma, silahlı terör örgütü kurma veya yönetme' suçları yöneltildi
- 24 Şubat Şubat 2015'te Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Bunlar tesadüf mü?

Şimdi gelelim bu operasyonlar sonrası yaşananlara!
- 1 Ocak 2015: Beşiktaş’ta bulunan Dolmabahçe Sarayı’nı koruyan muhafızlara el bombası atıldı. Bombanın patlamaması üzerine faciadan dönüldü. DHKP-C’li Fırat Ö. yakalandı.
- 6 Ocak 2015: Sultanahmet’te bulunan Turizm Şube Müdürlüğü’ne Dağıstanlı Diana Ramazanova canlı bomba saldırısı düzenledi. 1 polis memuru şehit oldu.
- 1 Ocak 2015: Elif Sultan Kalsen isimli DHKP-C üyesi otomatik silahla Taksim Meydanı’ndaki polislere ateş açtı. Şans eseri yaralanan olmadı.
- 31 Mart 2015: İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz makam odasında iki DHKP-C’li tarafından şehit edildi. Teröristler öldürüldü.
- 1 Nisan 2015: DHKP-C’li Kalsen, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne silahlı saldırı düzenledi, ölü ele geçirildi.
Bütün bunlar tesadüf müdür, yoksa perde arkasında çok büyük bir dümen mi dönüyor, kamuoyunun takdirine bırakıyorum!

<p class=''>CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaorğlu  dostları tarafından iyice köşeye sıkıştırıldı. Açı

HDP'den Millet İttifakı'na Öcalan şartı

MTA Yerleşkesinde patlama oldu

Dünya'ya devasa bir asteroid çarpınca neler yapılacak?

WhatsApp'tan yeni güncelleme! Yedekler de korunacak