• $13,427
  • €15,2488
  • 794.852
  • 2027.29
27 Mart 2014 Perşembe

Sokak eylemleri ve kapatma davası

Seçim günü yaklaştıkça dört koldan saldırıyorlar. Kimi zaman açıkça, kimi zaman kapalı kapılar ardında. Aylar önce yazdığım projeyi bugün herkesin gözü önünde yapmaktan artık geri durmuyorlar.
Neydi o proje?

Beykoz Konakları’nda eski siyasetçi Hüsamettin Özkan önderliğinde yapılan ittifaktan bahsediyorum. ‘Paralel yapı’ destekli Mustafa Sarıgül projesi. Bunu yazınca nasıl tepki gösterdiklerini dün gibi hatırlıyorum. Ancak bugün saklama gereği duymuyorlar. ‘Paralel yapı’nın unsurları açık açık Sarıgül için oy istemeye başladı. Bu göz önünde yapılanlar…

BU YAZIYI SPİKERDEN DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bir de gizli hazırlıklar var. Bundan önceki yazımda değinmiştim. İki Yargıtay Cumhuriyet Savcısı AK Parti’ye kapatma davası açmak için hazırlık yapıyor. Bu arkadaşlar zamanlamayı ayarlamaya çalışıyorlar.
30 Mart’ta çıkacak seçim sonuçlarına göre harekete geçecekler. AK Parti’nin alacağı oy oranına göre başlatılacak sokak eylemlerine paralel olarak davayı açacaklar.
Başbakan Erdoğan’ın da sık sık gündeme getirdiği ciddi revizyona ihtiyacı olan Yargıtay neredeyse kurtarılmış bölge gibi! Eğer iddialar doğruysa Yargıtay içinde
ciddi bir yapılanma var.
Böyle bir durumda Yargıtay Başkanı’nın suskunluğu da oldukça ilginç. Sadece ben değil, birkaç gazeteci arkadaşın daha ‘kapatma davası’ ile ilgili hazırlık yapıldığına dair yazıları yayımlanmasına rağmen başkanın bir açıklama yapmaması dikkate değer geliyor bana.

CHP- ‘paralel örgüt’ ittifakı çok önce kurulmuş

Allah’tan Mustafa Akaydın gibi isimler var. Açık açık her şeyi itiraf ediyorlar da öğreniyoruz. Başbakan Erdoğan miting meydanlarında ‘CHP-Pensilvanya ittifakı’nın çok önceden kurulduğunu söyledikçe bazı kesimler bunun bir yakıştırma, siyasi bir hamle olduğunu iddia ediyordu. Ancak, CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Başbakan Erdoğan’ı teyit eder açıklamalarda bulundu. Lafı çok uzatmadan Akaydın’ın ibretlik sözlerini okuyalım:
“Benim kime gideceğim, kiminle konuşacağım hiç kimseyi ilgilendirmez. Ben hizmet grubunun davetlisi olarak geçen yıl Washigton’a gittim. Orada dünyanın çok önemli insanlarıyla görüştüm. Çok önemli bir toplantıda Antalya’yı tanıtan bir konuşma yaptım. Hakikaten etkilendim. Cemaatin kurduğu lobiden etkilendim. Çünkü 48 tane ABD senato üyesi yemeğe geldiler. Nancy Pelosi ile beni tanıştırdılar. Tarikat olgusu bu ülkenin bir olgusu. Ben bir tek terörist başı Apo ile görüşmem dedim. Ben herkesle görüşürüm. Benim gittiğim toplantıya 7 tane CHP’li milletvekili de katıldı. Atatürk yaşasaydı tarikatları kapatmazdı”.
Genel başkanları oy uğruna Bozkurt işareti yapar, milletvekilleri, belediye başkanları yıllarca
varlıklarından rahatsız olduklarını iddia ettikleri Pensilvanya ile kol kola hareket eder.
Bu CHP neymiş de, hiç fark edememişiz!

<p>New York Belediye Başkanı Eric Adams. tezgâhın gece geç saatlerde açık olduğunu belirtti. Manavla

New York Belediye Başkanı, Türk manavını seçti

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında

Dünyanın en güçlü hava kuvvetleri hangileri? Türkiye kaçıncı sırada?