• $13,4333
  • €15,2404
  • 764.534
  • 1876.34
23 Temmuz 2014 Çarşamba

Sıra Kırmızı Bülten’de

Paralel hukuk, Türkiye Cumhuriyeti’nin gerçek hukuk kuralları karşısında boyun eğmeliydi, öyle de oldu!

Devlet içinde alternatif devlet oluşturmaya çalıştığı belgelenen, bu hedefi gerçekleştirmek için her yöntemi mübah sayan bu örgüte ilk darbe vuruldu. Bir süredir büyük titizlikle yürütülen çalışma sonucunda düğmeye basıldı ve gözaltılar başladı.
Örgütün emniyet içindeki kirli yapı unsurları için şimdi hesap verme zamanı!
Başbakanı dinleyen, devletin en önemli kurumlarının başında gelen MİT’in başındaki ismi kelepçelemek isteyenler, şimdi gerçek bir devletin gerçek savcılarına, hakimlerine ifade verecekler. Şu anda ortada, kendilerinin suçu kılıfına uydurmaya çalışmak için kurdukları hayali ‘Selam Terör Örgütü’ne benzer bir örgüt yok. Tüm yapılanmasını tamamlamış, ülkeyi ele geçirmeye çalışan bir örgüt var.
Ancak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Pensilvanya’da temelleri atılan ‘çatı devlete’ benzemez.

AMAÇ CASUSLUKTU

Eski Türkiye’nin argümanlarını kullanarak terör estirmek isteyenlerin sonudur bu!
Bu sorun sadece iktidar, Başbakan Erdoğan sorunu değildir, tüm Türkiye’nin sorunudur. Öyle ki, bu tehdit Milli Güvenlik Kurulu (MGK) kararlarına kadar yansımıştır. ‘Ülkenin ulusal güvenliğini tehdit eden yapılardan biri’ olarak nitelendirilmiştir. İşin içinde casusluk var, şantaj var, akçeli işler var, var da var.

İNLERİNE GİRİLECEK

Gözaltına alınanlara atfedilen suçlara bakar mısınız?
‘Resmi belgede sahtecilik’, ‘Görevi kötüye kullanma’, ‘Bilişim sistemini engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme’, ‘Devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme’, ‘Haberleşmenin gizliliğini ihlal’...
Bir de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın operasyonla ilgili açıklamasını hatırlayalım:
“Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve bakanlarının diğer ülke yetkilileriyle olan görüşmeleri ve MİT Müsteşarı, kod adıyla örgüt üyesi olarak dinlenilip kaydedildi. Selam-Tevhid adlı örgüt adıyla soruşturma yapıldı, ancak gerçekte amaçları casusluktu. 250 civarında, içlerinde milletvekili, hakim, basın mensubu, üst düzey bürokrat sahte belgelerle, ilgisi olmadıkları yasadışı örgüt üyesi oldukları gerekçeleriyle dinlenildi, bu işlem tamamen özel amaçlı yapıldı.”

Bu daha başlangıç!

Başbakan Erdoğan’ın söylediği gibi inlerine kadar girilecek.
Bu operasyon örgütün virüs gibi bulaştığı yargıya ve imamlarına kadar uzanacak.
Ve son olarak sıra Pensilvanya’ya gelecek. Bu örgütün şefi ile ilgili çıkarılacak ‘Kırmızı Bülten’ sonrası kim nereye kaçacak, merak ediyorum!

<p> </p>

Ali Babacan casusluktan tutuklanan Metin Gürcan'ı nasıl savundu?

Türkler bu kıtadan mı geliyor? İşte ortaya atılan o iddia

Savunma sanayinde altın çağ! Amerika'nın en büyük fuarına Türkiye damgası Amerika'nın en büyük fuarına Türkiye damgası

Koronavirüse karşı en dayanıklı ülkeler açıklandı! Türkiye 13 basamak yükseldi