• $12,4902
  • €14,1202
  • 713.051
  • 1776.41
7 Haziran 2015 Pazar

Şimdi sıra millet iradesinde

Evet, büyük gün geldi çattı! Kimin ne söylediğinin artık çok fazla anlamı kalmadı. Millet sandığa gidecek ve iradesini ortaya koyacak. Öncelikle bugünkü seçimlerin bir demokrasi şöleni içinde geçmesini diliyorum. Sandıktan çıkan millet iradesine herkesin saygı göstermesini bekliyorum. Her türlü tehdit ve şantaja rağmen o "Barajı aşmazsa kaos olur", "Aşarsa şöyle olur" laflarına kulak asmadan, hangi partiye gönül verdiyseniz iradenizi ortaya koyun.

Seçim gününe kadar neler yaşandı neler!
Dünya basınının da katıldığı kirli ittifaklar, belaltı vurmalar, yalanlar ve tehditler üzerine kurulan projeler ve son olarak insanların canına mal olan provokatif eylemler. Millet iradesine ipotek koymak için ahlaki ve vicdani olmayan her yol denendi. Mantığa, matematiğe bile ters olan birliktelikler gördük bu dönemde. Yanyana geçtiklerinde bırakın selam vermeyi, birbirlerinin gözünü çıkarmak isteyen kesimler bir araya geldi. Bu birliktelikler, belki de Türkiye Cumhuriyeti’nin en değerli projesi olan ‘çözüm süreci’ni bile heba edecek.
Bütün bu yaşananlara rağmen artık yolun sonuna gelindi. Yarın sabah ortaya çıkacak tabloyu herkes çok merak ediyor. O tablonun net olmasını istiyorsak, sandık başına gitmeden, kahvaltı yaparken son kez bir kere daha düşünmek gerekiyor.

Oylar Türkiye'nin kaderine

Bugün neyi oylayacağız?
Ortadaki durum çok net!
Ya ekonomik krizlerin arkasının kesilmediği, işsizliğin, yüksek enflasyon ve faizin tavan yaptığı, ocaklara ateş düşüren şehit haberlerinin geldiği, elleri kalem tutması gereken çocukların dağa kaçırıldığı, IMF’ye borcu olan duyunu umumiye günlerinin yaşandığı, dış politikada dünya liderlerinin karşısında el pençe durulduğu, dünyadaki mazlum Müslümanlar’ın yalnızlığa itildiği, paralel örgütlerin yönettiği koalisyon hükümetlerine oy vereceğiz.
Ya da, bölgesinde giderek büyüyen, başta askeri olmak üzere bütün vesayet odaklarına son veren, ülkeyi yıkmak isteyen paralel örgüt ve bütün terör örgütlerini temizleyen, ‘çözüm süreci’ni tamamlayan, dış politikada itibarlı ve sesi yüksek olan, ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyen, dünyanın imrenerek baktığı büyük projelere imza atan, insan onurunu dert edinen ‘Yeni Türkiye’yi tercih edeceğiz.

Rekor katılım diliyorum

Bu seçim ‘Yeni Türkiye’ referandumudur.
Başta söylediğim gibi karar milletin.
Rekor katılımın yaşandığı, sorunsuz, milletin iradesine saygı gösterilen, dünyaya örnek olan bir seçim yaşanmasını diliyorum.
Son söz; sandığa gitmediğinizde zafer kazanmasını istediğiniz partiye zarar verdiğinizi unutmayın!

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle beyaz perdeye dönmeye hazırlanan Melis Babadağ, iki  s

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 2: Melis Babadağ

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor

400 bin uçuş saatini başarıyla tamamladı! Türkiye'nin ilk milli ve özgün SİHA'sı