• $16,8239
  • €17,5769
  • 977.318
  • 2469.78
7 Temmuz 2015 Salı

Silah zoruyla hükümet mi kurulur?

Başını Hürriyet gazetesi ve yazarlarının çektiği, aralarında ‘paralel örgüt’ medyasının da olduğu (bu medyaya Cumhuriyet gazetesi de dahil) aynı koro yine ağızbirliği yaptı. 7 Haziran öncesi bütün imkanlarıyla destek verdikleri muhalefet partileri, bir türlü ortak bir akıl oluşturup hükümeti kuramayınca, okları yine Beştepe’ye çevirdiler. Meclis başkanlığı seçimini bile ellerine yüzlerine bulaştıran CHP, MHP ve HDP üçlüsünün beceriksizliklerine dem vuracaklarına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedefe koydular.

Neymiş; ‘Erdoğan hükümeti kurma görevlendirmesini ağırdan alıyormuş, bunun arkasında yatan gerçek neden erken seçimmiş. Ülkenin erken seçime gitmesi için zemin hazırlıyormuş’.
Çok ayıp oluyor beyler!
Birbirlerine ağza alınmayacak sözler sarf eden, hükümet kurmak için her gün yeni şartlar koşan, kırmızı çizgiler çizen muhalefet liderlerinin sorumluluğunu bir yana atacaksınız, suçlu olarak Erdoğan’ı göstereceksiniz. Buna düpedüz saçmalık denir.
Erken seçim isteyenleri mi görmek istiyorsunuz?
Alın size örnekler;

Bu cümleler kimin?

- 7 Haziran gecesi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: “Çözüm süreci ile ilgilenen AKP-CHP-HDP'yi de bir araya getirebilirsiniz. AKP+
HDP koalisyonu 337 milletvekiline dayalı, güvenoyu alabilecek bir koalisyon modelidir.AKP-CHP-HDP'yi esas alacaksanız, 469 geniş tabanlı bir koalisyon olur. Böyle bir yapılanma içerisinde Milliyetçi Hareket Partisi şerefi ve haysiyeti ile çok güzel bir ana muhalefet görevini de üstlenmeye hazırdır. Bunların hiçbirisinden sonuç alınamıyorsa, en erken seçim ne zaman olacaksa, o zaman da seçim olur”.

- 4 Temmuz'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: AK Parti ile koalisyon kurmamız zayıf ihtimal. AK Parti-MHP koalisyonu da kolay görünmüyor. Erken seçim olasılığı güçlü.
Muhalefetin 1 aylık icraatı ve söylemleri net bir şekilde ortada. Silah zoruyla da koalisyon hükümeti kurdurulamayacağına göre; geriye tek bir seçenek kalıyor, o da seçimlerin yenilenmesi.
Cumhurbaşkanı ne diyor; “Milletin 7 Haziran’da verdiği mesaj ortadadır. Bu doğrultuda siyasi partiler Türkiye’yi hükümetsiz bırakmamak için bir an önce hükümeti kurmalıdır. Kurulamadığı takdirde millet seçimini yapar."
Bu açıklamanın, muhalefet liderlerininkinden ne farkı var?

PKK ailelere yalan söylüyor

Bölgede çocukları dağda olan ailelerin içi yanıyor. Çocukların birçoğu kaçırılarak dağa götürülüyor, bir kısmının da beyinleri yıkanıyor. Bu örneklerden biri de, Mizgin ve Eylem Acar kardeşler. Bu yıl içinde örgüte katılan Mizgin 2001, Eylem ise 2000 doğumlu. Okul sıralarında olmaları gereken yaşlarda dağlarda yaşıyorlar.
Yüreği yanan baba, çocuklarının izini bulmak için Kandil’e gidiyor, ancak örgüt yöneticileri çocukları tanımadıklarını söyleyerek hiçbir bilgi vermiyor. Çocukların örgütle birlikte şu anda Irak’ta oldukları tespit ediliyor.
Kısacası, PKK terör örgütü ailelere yalan söylüyor ve çocukları saklıyor.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı