• $13,5472
  • €15,2753
  • 776.943
  • 1981.04
3 Ocak 2016 Pazar

Sensin Ahmet Hakan, sensin!

Kutsal topraklarda hayatını kaybeden Hasan Karakaya’nın ardından sevenleri, sevmeyenleri türlü türlü yorumlarda bulundu. Kin ve nefret kusan, insanlıktan nasibini almamış açıklamalarla ilgili çok şey yazmak isterdim, ama bu durum onları insan yerine koymam anlamına gelirdi. O yüzden hiçbir şey yazmıyorum.

Ancak, bazı kalemler var ki, insanı çileden çıkarıyor. Örnek mi istiyorsunuz; bakın Ahmet Hakan! Hasan Abi'nin hayatını kaybetmesine üzüldüğünü söylüyor, ancak Karakaya’nın örnek gösterilecek bir gazeteci olmadığının altını çiziyor.
Niye?
Çünkü, Karakaya yazılarında ‘lan’ diyormuş, kin ve nefret kusuyormuş, belden aşağı vuruyormuş. O yüzden örnek olamazmış yeni nesil gazetecilere.
Ya sen Ahmet Hakan?
Gir arama motoruna, bak istersen yazılarına!
Sen de o kadar belden aşağı vurdun ki, o kadar hakaret ettin ki; o kadar haksızlık, o kadar nefret kustun ki!
Ayrıca Hasan Abi, senin yaptığın gibi hiçbir zaman rüzgar nereden estiyse o tarafa gitmedi. Bildiği, inandığı doğruları, kendi üslubunca yazdı, savundu.

PAÇAVRA

Bunlara niye ses çıkarmıyorsun Ahmet Hakan? Görmüyor musun; gazetecilik maskesi altında bu ülkenin Cumhurbaşkanı'na hakaret, hatta küfür ediyorlar.
Sözcü denilen paçavradan bahsediyorum!
Cumhurbaşkanı Erdoğan nefreti üzerinden tiraj devşiren bu paçavra, yılın ilk günü attığı manşetle ahlaksızlık yaptı. ‘Bulmaca’ adı altında koyduğu imajda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret yağdırdı. Burada yazamayacağım benzetmelerde bulundu.
Bir kere olsun niye bunları yazmıyorsun Ahmet Hakan?
Bu arada, yazıyı kaleme aldığım saatlerde Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Sözcü Gazetesi hakkında 4 ayrı suçlama kapsamında soruşturma başlattığı haberi geldi...
Soruşturmanın sonucunu şimdiden merakla bekliyorum, bakalım bu ülkenin Cumhurbaşkanı'na hakaret ve küfür etmenin karşılığı ne olacak?

<p class='MsoNormal'>Ezgi Aşık soruyor, TürkMedya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel  yanıtlıyor.</p>

Kılıçdaroğlu neyin peşinde?

AFAD'dan Afganistan'daki ihtiyaç sahibi 2 bin aileye gıda yardımı

Antalya'yı fırtına vurdu! Dev dalgalar oluştu, ağaçlar devrildi

1,5 ton skunk ele geçirildi