• $13,6503
  • €15,5194
  • 784.089
  • 2004.55
12 Temmuz 2014 Cumartesi

Seçim bildirgesi gibi

İki gün önce ‘çatı aday’ın Köşk yolundaki seçim beyannamesiyle ilgili yaptığı açıklamaları dinleme fırsatı bulduk. Sanayileşme yolunda çok büyük adımlar atan Türkiye’nin cumhurbaşkanı adaylarından birinin ‘Ekmek için Ekmeleddin’ sloganıyla yola çıkmasını, bir çok kişi gibi ben de yadırgadım.
Sadece bu mu?
‘Çatı aday’ın beyannamesinde ‘Eski Türkiye’nin kullandığı argümanların tamamını görmek mümkün. Kısacası hazırlıksız, heyecansız, sönük bir sunum olduğunu söylemek çok da yanlış olmaz.
Ve dün Haliç Kongre Merkezi’nde AK Parti’nin cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan ‘Yeni Türkiye’nin Vizyon Belgesi’ sloganı başlığında kendi beyannamesini açıkladı. 4 bin 500 kişinin davet edildiği toplantı çok renkli anlara sahne oldu. Kamuoyunun çok yakından tanıdığı sanatçılar, futbol dünyasının ileri gelenleri ve Başbakan Erdoğan’ın öğretmenleri, yeni cumhurbaşkanı adayını yalnız bırakmadı.
Bu işin görsel tarafı!

ADIM ADIM 100. YILA

Bir de; çok daha önemli olan içerik tarafını unutmamak lazım.
Yeni Türkiye vurgusunun sık sık yapıldığı vizyon belgesinde cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’ün altı kalın çizgilerle çiziliyor. Demokrasi, insan hakları, eşitlik ve hukuk devletinin önemine vurgu yapılan belgede, yeni anayasanın önceliklerden biri olduğu belirtiliyor.
Hemen hemen her platformda olduğu gibi, vizyon belgesinde özellikle üzerinde durulan iki konudan biri ‘paralel yapıyla mücadele’, diğeri ‘çözüm sürecindeki kararlılık’.
Vizyon belgesinin her paragrafında özellikle vurgulanan unsurlardan biri de ‘millet’.
Başbakan Erdoğan’ın, Köşk’e çıkması durumunda ‘devlet-millet kucaklaşmasını sağlayacağı’ yönündeki açıklamaları vizyon belgesinin ruhuna yansımış.
Vizyon belgesini şöyle özetlemek mümkün!
Hemen her alanda 2023 hedeflerinin somut bir şekilde ortaya konulduğu bir seçim bildirgesi gibi. Ayrıca 10 Ağustos sonrası siyasi sistemin nasıl olacağının da sinyalini verir nitelikte.

<p>Sosyal medyada birçok dizi yayınlandığı gün TT listesinde kendisine yer buluyor. Tarih dizileri g

Kasım ayının en çok izlenen ilk 10 dizisi

Ankara'nın Beypazarı ilçesinde yerlerinden kopan kayalar evlerin üzerine düştü

2021 yılında Türkiye'de en çok yapılan aramalar

Trabzon'da 4 farklı noktada orman yangını