• $13,6385
  • €15,5201
  • 783.189
  • 2004.55
16 Temmuz 2014 Çarşamba

Sarıgül’ün Angora Evleri planı

30 Mart seçimleri öncesi Pensilvanya destekli Mustafa Sarıgül projesini yazdığımızda kimse buna ihtimal vermiyordu. Zaman bizi haklı çıkardı ve Sarıgül CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak karşımıza çıktı.

Beykoz Konakları’nda eski bakanlardan Hüsamettin Özkan’ın ve Türkiye’nin önde gelen işadamlarının aldıkları talimat doğrultusunda hayata geçirdiği Sarıgül projesi 30 Mart seçimlerinde hayal kırıklığına uğrayınca ‘şimdi ne olacak?’ sorusu gündeme geldi.
Sarıgül, bu yenilgi sonrası sessiz mi kalacaktı?
Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP’de, Sarıgül’ün bundan sonra atacağı adımlar nelerdi?
Yerel seçim hezimetinin ardından 3.5 ay geçmesine rağmen Sarıgül’ün bu derin sessizliği neyin delaletiydi?
Ve zaman geldi, CHP ile MHP
10 Ağustos’taki cumhurbaşkanlığı seçimleri için ‘çatı aday’ adı altında Ekmeleddin İhsanoğlu ismini açıkladı.
Sarıgül istediği ortamı yakaladı!

NABIZ YOKLUYOR

İhsanoğlu’nun doğru bir isim olmadığı kanaatini taşıyan ve Başbakan Erdoğan karşısında yenilgiye uğrayacağını düşünen Sarıgül, A ve B planlarını hazırladı.
Kendisine yakın isimlerle toplantılara başlayan Sarıgül’ün bu planlarını sizlerle paylaşmak istiyorum.
Bu kez merkez üs İstanbul Beykoz Konakları değil, Ankara’daki Angora Evleri. Sarıgül’ün burada iki evi var. Birini ofis olarak kullanıyor. Genelde salı günleri Ankara’ya giderek görüşmelerini burada yapıyor.
Sarıgül bir yandan görüşmelerini yaparken, bir yandan da CHP içindeki dengeleri gözetme açısından zaman zaman Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşüyor.

A VE B PLANI VAR

Gelelim Sarıgül’ün A planına!
Eğer Başbakan Erdoğan ilk turda seçilirse, Sarıgül de CHP Genel Başkanlığı’na oynayacak. Parti içindeki İhsanoğlu rahatsızlığından da faydalanacak Sarıgül, 10 Ağustos sonrası Kılıçdaroğlu’nun hiçbir şansının olmadığını düşünüyor.
Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalırsa, Kılıçdaroğlu’nun bir şekilde “Başbakan Erdoğan’ı birinci turda seçtirmemesinin başarı olarak kabul edileceği” düşüncesiyle genel başkanlık hedefinden vazgeçecek ve bütün planlarını, kasım ayında olabileceğini öngördüğü erken seçime göre yapacak.
Sarıgül ya yeni parti kuracak ya da Pensilvanya destekli kurulduğu iddia edilen, kurucu başkanlığını Abdurrahim Karslı’nın yaptığı Merkez Parti’yi satın alacak.
Sarıgül’ün, oluşturduğu A ve B planlarını hayata geçirebilmek amacıyla Türk siyasetinin çok yakından tanıdığı isimlerle dirsek temasında olduğu söyleniyor.
Zamanı geldiğinde bu isimleri de bu köşede tek tek okuyacaksınız!

<p>Sosyal medyada birçok dizi yayınlandığı gün TT listesinde kendisine yer buluyor. Tarih dizileri g

Kasım ayının en çok izlenen ilk 10 dizisi

Ankara'nın Beypazarı ilçesinde yerlerinden kopan kayalar evlerin üzerine düştü

2021 yılında Türkiye'de en çok yapılan aramalar

Trabzon'da 4 farklı noktada orman yangını