• $16,192
  • €17,4658
  • 965.283
  • 2438.84
22 Aralık 2014 Pazartesi

Sarıgül Belediye Başkanı dövdü

CHP yönetimindeki Şişli Belediyesi’nde yaşananlar kovboy fimlerinin değişmez argümanı ‘Vahşi Batı’nın Teksas’ını aratmayacak nitelikte.

Ne ararsanız var!
Mafyatik yöntemler, tehditler, kavga gürültü, adam dövdürme… Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. 30 Mart seçimleri öncesi defalarca uyarmıştık. Mustafa Sarıgül, Şişli’de aday olmasa bile oğlu Emir aracılığıyla burayı yönetme isteğini sürdürecek, diye. Dediğimiz oldu, hem de daha da ileri giderek.
Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün başına gelmeyen kalmadı. Mustafa Sarıgül, İnönü’nün ABD’deki oğullarına zarar vereceği yönünde tehditler de bile bulundu. Son yaşananları kamuoyu bütün açıklığıyla izledi. Türkiye’yi yönetme iddiasında bulunan başta Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP yönetiminin bu konudaki acizliği ise başka bir tartışma konusu.
Ortaya çıkan tablo şu; “Kılıçdaroğlu, Şişli’deki krizi çözemedi. Bir Mustafa Sarıgül’le başedemedi.”
Peki Sarıgül’ün imza attığı skandallar bununla mı sınırlı?
Şimdi sizlerle önümüzdeki günlerde çok tartışılacak bir iddiayı paylaşmak istiyorum:

NASIL YAPMAZSIN

Şişli’de Teksas kanunlarını uygulamaya çalışan Mustafa Sarıgül, geçtiğimiz günlerde kendisine yakın bazı işadamlarını, kendisinin aday yaptığı başka bir CHP’li belediye başkanına gönderir. Söz konusu başkan, Sarıgül’ün gönderdiği kişileri, taleplerini yerini getirmeden tersler.
Bunu duyan Sarıgül, çılgına döner! Ve o belediyeye gider. “Sen, benim dediklerimi nasıl yapmazsın” diyerek belediye başkanına saldırır. Bu olay, hem Şişli’de hem de Sarıgül’ün hışmına uğrayan belediye de büyük yankı bulur.
Söz konusu belediyenin meclisinde de Sarıgül hakimiyeti var. Özellikle belediye bağlı vakıf da hakimiyet tamamen Mustafa Sarıgül’ün adamlarında. Hayri İnönü’nün başına gelenler her an tartaklanan başkanın da başına gelebilir.
Bizden uyarması!

İstanbul'un fethinin 569. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Okçular Vakfı tarafından düzenlenen 10.

150 yıl sonra dikilen ilk menzil taşı

7 bin yıllık buğday Diyarbakır'da boy gösterdi! Çiftçiler 'Buğday sorunu kalmayacak' dedi

Lamborghini Sian FKP 37 modeli İstanbul'da! LEGO'ları kullanarak yaptılar

Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanı! Başkan Erdoğan festivalde konuşma yaptı