• $8,2656
  • €10,0871
  • 488.124
  • 1460.9
04 Kasım 2015 Çarşamba

Sahte zafer, sahte rakı gibi zehirledi sizi

Koca koca adamlar, sözüm ona Türkiye’yi çok iyi bildiklerini savunan gazeteler, bu gazetelerin köşelerini işgal eden yılların gazetecileri, iddia odur ki aydınları! Akılları şimdi başlarına geldi, bugün muhalefeti eleştirmeye, analizini yapmaya başladılar. Yok CHP şöyleymiş, yok Bahçeli her şeye ‘hayır’ demiş, yok HDP, ‘PKK ile arasına mesafe koymamış.’

7 Haziran’dan bu yana geçen 5 aylık süre zarfında biz bunları yazarken, siz bize küfür ve hakaret etmekle meşguldünüz. Türkiye’yi, bu milleti okumak yerine, sadece aşağılamayı tercih ettiniz. Ne çabuk unuttunuz!
Bugün köşelerinizde neredeyse ‘aman’ dileyeceksiniz! Ahmetler, Ertuğrullar, Mehmet Yılmazlar, paralel kalemler, 5 aydır yazdıklarımızı şimdi yazmaya başladı. Makul olan bu tespitleri çok daha önce yapmak değil midir?
7 Haziran sonuçlarını, ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan nefreti üzerine kurulan politika tuttu’ şeklinde değerlendirerek duvara tosladınız! Yüzde 52’yi reddettiniz. Üst perdeden konuştunuz, yazdınız. Yaşadığınız zafer sarhoşluğu gözlerinizi kör etti, sahte zafer, sahte rakı gibi içinizi zehirledi! Parmak sallayarak, ‘yargılanacaksınız’ nidalarıyla saldırıya geçtiniz. Gazetelerinizin birinci sayfasından mektuplar yayımlayarak, kapalı kapılar ardında gizli toplantılar yaparak bu milleti yıldıracağınızı hesapladınız.
Ama milletin tokatı yüzünüzde patladı!
Şimdi, ‘fabrika ayarlarına dönmekten’ bahsediyorsunuz. Siz ve sizin gibilerin fabrika ayarlarını da biliriz biz. O ayarların da çok makbul olmadığını en iyi bu millet bilir. 10 yıl önce ‘göbeğini kaşıyan adam’, ‘bidon kafa’ydı, bugün ‘inek sürüsü’, ‘beyinsiz...’ Yani daha önce de fabrika ayarlarınız bozuktu, bugün de bozuk.

HDP-Doğan Grubu kampanyası tutmadı

1 Kasım’ın kaybedenlerinden Selahattin Demirtaş buyurdu; ‘Eşit şartlarda yarışmadık, kampanya yapmadık, o yüzden sonuç böyle oldu.’
Kimseyi kandırmayın, Doğan Grubu ile birlikte yaptığınız kampanya tutmadı, kabul edin. Terör örgütü PKK üzerinden oluşturmaya çalıştığınız algı operasyonları sınıfta kaldı. 7 Haziran sonrası ilk günden itibaren PKK’yı meşrulaştırmaya çalıştınız. Milletin önüne ‘PKK mı, DAEŞ mi’ tercihi koymaya çalıştınız. Demirtaş bu işin siyasi aktörüyken, Doğan Grubu medya üssüydü. Hürriyet gazetesinde ‘PYD güçleri Tel Abyad’ı DAEŞ terör örgütünün elinden aldı’ alt başlığını atacak kadar ileri gitti. Uzunca bir süre PKK’ya 'terör örgütü' diyemedi.
PKK olmadı, PYD’yi şirin göstermeye çalıştınız. Sonuçta siz kaybettiniz.

<p>Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde İsrail polisinin sert müdahalesinin ardından binlerce Filist

Filistinliler Mescid'i Aksa'ya doğru yürüyüşe geçti

Süper Lig'in yeni takımı GZT Giresunspor, coşkuyla karşılandı

Galatasaray, Yukatel Denizlispor maçı için şehre geldi

Deniz salyasından gübre, tarım ilacı ve temizlik malzemesi yapacaklar