• $13,5394
  • €15,1134
  • 776.56
  • 1983.18
8 Kasım 2016 Salı

Rus uçağını FETÖ-ABD düşürdü

Türkiye’de Rus-Türk ilişkilerinin gelişmesini istemeyen bazı çevreler var. Bunların arasında genellikle ya Amerika bağlantılı ya Gülen örgütüyle bağlantılı olanlar var. Şunu söyleyebiliriz; bize göre Rus uçağının düşürülmesinde etkin olanlar Erdoğan düşmanıydı ve aynı zamanda Amerika ile bağlantılıydı. Elimizde öyle bilgiler var ki İncirlik’te görev yapan Amerikalı askerler bu olayın gerçekleşmesine katılmışlardır. Amaç da Rusya ile Türkiye’yi karşı karşıya getirmekti.

Bu tespitleri yapan kişi; Rusya’nın resmi düşünce kuruluşu ‘Rusya Stratejik Çalışmalar Enstitüsü( (RISS) Başkanı Leonid Reşetnikov. Hürriyet gazetesine konuşan, Putin’in yakın çalışma ekibinde yer alan bu isim, aynı zamanda 33 yıl boyunca Rusya Dış İstihbarat Servisi’nde üst düzey görevlerde bulundu. Yani, lafları kulak arkası edilecek bir isim değil.

15 Temmuz gecesinin belki de Akıncı Üssü ile birlikte en kritik merkezlerinden biri olan İncirlik Üssü’nde görevli ABD askerlerinin, FETÖ militanlarıyla yaptığı işbirliğinin en önemli kanıtlarından biridir bu açıklamalar...

Bir noktaya kadar başardılar da... Çok iyi dost olan Erdoğan ve Putin gerginliği bir ara tavan yapmadı mı? Herkes soruyor ya, ‘İlişkiler bu kadar gerginken, birdenbire ne oldu da Türkiye-Rusya ilişkileri eskisinden daha da sağlam bir hale geldi’ diye...

İşte cevabı Reşetnikov’un bu açıklamalarında saklı. Gerek Rusya gerekse Türkiye tarafı, yaptıkları incelemeler sonucunda Rus uçağının düşürülmesindeki gerçek failleri ortaya çıkardılar ve gerçek maksadı anladılar.

Can Dündar darbeyi biliyordu

Bir diğer çarpıcı tespit de Ceyhan Mumcu’dan geldi. Sabah gazetesine açıklamalarda bulunan Mumcu, Cumhuriyet gazetesi operasyonu ile ilgili, bakın şunları söyledi:

”Akın Atalay (Cumhuriyet Vakfı’nın başındaki isim, şu an firari), Can Dündar ile birlikte FETÖ savcılarıyla işbirliği yaptı. FETÖ’nün ilk suç eylemi Cumhuriyet gazetesinin bombalanmasıydı. Danıştay saldırısı da aynı ekibin işi. Can Dündar, bence darbeyi biliyordu.”

Bunları biz söylesek, yazsak anında yaftalanıyoruz. Size sesleniyorum!

Cumhuriyet gazetesi operasyonunu itibarsızlaştırmaya çalışanlar, gazete önünde nöbet tutanlar, size diyorum!

Bildiniz mi Ceyhan Mumcu’yu?

Cumhuriyet gazetesi ile özdeşleşmiş, gerçek Cumhuriyet okurlarının değişmez ismi Uğur Mumcu’nun ağabeyidir Ceyhan Mumcu.

Gereksiz yere nöbet tutup feveran edeceğinize, gidin kulak verin Ceyhan Mumcu’ya...

<p> </p>

Muhalefet liderleri neden Sedef Kabaş'ı savundu?

Lahiti açan öldü! Firavunun mezarında lanet mi var?

Türkiye'den vize istemeyen ülkeler hangileri? Vizesiz kaç gün kalınabiliyor

Her gün yumurta yerseniz ne olur? İşte cevabı