• $8,2779
  • €10,0282
  • 482.691
  • 1427.73
28 Kasım 2015 Cumartesi

RTÜK, beni de kapatsana!

Bugünkü tabloya baktığımızda seçimler bazı televizyon kanallarının kâbusu haline geldi. Şimdi ‘nereden çıktı bu?’ demeyin. Özellikle 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinin ardından A Haber ve grubumuzun etkili markalarından olan 24 TV'ye intikam alınırcasına ceza yağdırılıyor.

Gerekçeleri de görmeniz lazım!

‘Biz sırtımızı PYD’ye dayıyoruz’, ‘PKK isterse Türkiye’yi tükürüğüyle boğar’ şeklinde yapılan açıklamalar bu televizyonlarda eleştiriliyor, Pensilvanya destekli ‘paralel örgüt’ün foyası ortaya çıkarılıyor diye RTÜK ve YSK ardı arkası gelmeyen cezalar kesiyor. Terör propagandası yapan, hatta terör örgütlerine desteklerini gizlemeye bile gerek duymayan bazı televizyonlar ise görmezden geliniyor.

Ceza yağdırılan bu televizyon kanallarına ben ve benim gibi düşünen, yani hiçbir ayrım yapmadan terör örgütleriyle mücadele eden isimler konuk oluyor. Yaptığı açıklamalar nedeniyle bu televizyonlar haksız cezalarla karşı karşıya kalıyor.

Terör örgütlerinin avukatlarının yaptıkları başvuruları dikkate alan RTÜK üyeleri, mesela A Haber’i cezalandırıyor?

Benim anlamadığım RTÜK ve YSK’nın önünde başka bir yasa mı var?

Bu ülkede terör örgütleriyle mücadele etmek, bunları eleştirmek ne zaman suç oldu? RTÜK, bu ülkenin ‘Kırmızı Kitap’ına giren örgütleri terör örgütü olarak kabul etmiyor mu? Parmak sallayarak, aba altından sopa gösteren RTÜK, kendisini dokunulmaz mı sanıyor? Yıllarca bu ülkeyi, siyaseti, medyayı, ekonomiyi, dış politikayı istediği gibi dizayn eden gruplara ses çıkarmayan bu üst kurullar kime ve hangi güce güveniyor?

Biz ve bizim gibi düşünen, mücadele eden A Haber, 24 gibi televizyon kanalları pes etmeyeceğiz, terör örgütleriyle mücadele edeceğiz, terör destekçilerine karşı dik duracağız.

Başta Pensilvanya olmak üzere terör örgütlerine selam duranlar ise, bu yaptıklarının yanlarına kâr kalacağını düşünmesin.

Yeni Meclis'e, yeni hükümete sesleniyorum!

Hadi bırakıyorum medya özgürlüğünü bir tarafa, teröre terör, terör örgütlerine terör örgütü dediğimiz için bizi cezalandıranlardan hesap sorulması gerekiyor. Ayrıca yapılacak yeni düzenlemelerle bu tür aymazlıkların son bulması için üzerinize büyük görev düşüyor.

<p>Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un  aksam.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Serkan Fıçıcı'nın konuğu o

Milli Eğitim Bakanı Akşam TV'de... Serkan Fıçıcı'nın soruları yanıtladı

Yusufeli Barajı gövde inşaatında sona gelindi

Kahramanmaraş'ta heyelan sonrası oluşan Turkuaz Göl, turizme kazandırılacak

Mudanya Yat Limanı deniz salyasıyla kaplandı