• $8,4819
  • €10,0615
  • 493.987
  • 1413.8
1 Eylül 2015 Salı

Resepsiyonda saz heyeti mi olsaydı?

Bu yılki 30 Ağustos resepsiyonu uzun yıllar unutulmayacak ilklere sahne oldu. Cumhurbaşkanı ve eşinin ev sahipliğinde yapılan resepsiyon Kur’an tilaveti ile başladı ve herkesi duygulandıran videokonferans bağlantıları yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan; Kosova Türk Temsil Heyet Başkanı Albay Ömer Faruk Demircioğlu, Bosna Hersek’te görevli Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Ümmühan Temiz, Hint Okyanusu’nda seyir halinde olan TCG Gemlik Fırkateyni’nin kaptanı Tuğamiral Ayhan Bay, Konya 3. Ana Hava Jet Üssü’nden Albay Hakan Dinç, Afganistan Türk Görev Kuvveti Komutanlığı’ndan Jandarma Uzman Çavuş Nevzat Irmak ve Şanlıurfa’da sınırda nöbet tutan Rizeli Er Harun Yazıcı’yla konuştu.

Erdoğan’ın Er Harun Yazıcı ile konuşması görülmeye değerdi;
Cumhurbaşkanı: Nasılsın, herhangi bir vukuat var mı?
Er Harun Yazıcı: Sayın Cumhurbaşkanım, sorumluluk bölgemizde herhangi bir olumsuz vukuat yoktur. Burada görev yapmaktan onur ve şeref duymaktayız.
Bu bağlantı, resepsiyona katılanlar tarafından uzunca bir süre alkışlandı. Kur’an tilaveti sonrası okunan Fatiha sırasında asker, sivil herkesin yüzünde beliren duygusallık kolay kolay unutamayacağım bir tabloydu.
Bu yılki resepsiyon, 2.5 yıldır unuttuğumuz ancak 2 aydır yüreklerimizi yakan şehit haberlerinin gölgesinde yapıldı. Bu acıyı görmezden gelen aynı çevreler, tırnaklarını çıkarmış bir şekilde yine işbaşındaydılar. Gerek sosyal medyada, gerekse gazete ve televizyonlarında iğrenç bir algı operasyonuna başladılar.
Neymiş; ’30 Ağustos resepsiyonunda niye Kur’an okunmuş?’.
Başlığa bakın; ‘Sanki Osmanlı Bayramı.’
Yuh artık!

ARTIK ESKİ TÜRKİYE YOK

Ne olacaktı? Ardı arkası kesilmeyen şehit haberlerine rağmen Beştepe’deki resepsiyon saz heyetinin oynak nağmeleriyle mi başlasaydı? Eğer öyle olsaydı, bu kez de ‘şehitlere saygısızlık’ başlıkları atmayacak mıydınız?
Kur’an’dan mı rahatsız oldunuz? Korkmayın, bu uygulama aziz şehitlerimizin ruhu için bu yıla özgü yapıldı. Geçen yılki resepsiyonda sadece müzik dinletisi vardı, hatırlatırım.
Bakın size ne söyleyeceğim!
Sizler bu tür resepsiyonlara alışık değilsinizdir. Kimsenin kimseyi ötekileştirmediği, asker sivil her unsurun içiçe olduğu, Akit gazetesi Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya’nın, yeni Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’la samimi bir şekilde sohbet ettiği, askerlerin biz gazetecilerle fotoğraf çektirmek istediği, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başkomutan olarak, kuvvet komutanları ile yanyana oturduğu resepsiyonlar sizin gibileri rahatsız eder.
Artık sindirmeye çalışın! Türkiye, eski Türkiye değil.

<p class='MsoNormal'>Yusuf Güney, geçtiğimiz gün Antalya Manavgat'ta Çardak  Mahallesi Balamut mevki

Yangın söndürme görevlileri ile tartışıp gözaltına alınan Yusuf Güney olay anının görüntülerini paylaştı

Tarihi değiştiren araştırma: Machu Picchu'nun bilinenden daha eski olduğu ortaya çıktı

Kemerköy Termik Santrali'ne yaklasan yangin havadan görüntülendi

Evsel atıklar burada elektrik enerjisine dönüşüyor