• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
31 Ekim 2014 Cuma

Polislere kim para verdi?

Yaklaşık 2 ay önce İstanbul’daki yasadışı dinleme operasyonu doğrultusunda aralarında dönemin Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı’nın da bulunduğu 32 polis gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlardan 5’i ise tutuklanmıştı.

17 ve 25 Aralık sivil darbe girişiminin mimarlarından olan Saygılı, daha sonra aralarında benim de bulunduğum 50’ye yakın ismi ’18 Aralık Hukuka Darbe Örgütü’ olarak nitelemiş, hatta bizi Lahey’e bile şikayet etmişti. Listedeki isimler arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tutun da İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya kadar bir çok isim vardı.

Neyse konumuz bu değil!

Saygılı ve diğer polislere yönelik yapılan operasyon günlerinde Çağlayan Adliyesi’nde çok esrarengiz bir olay yaşandı.
Emniyete gelen, ancak açığa kavuşturulamayan ihbar şöyle:
Soruşturmanın avukatlarından biri gözaltındaki polislerden birine para verdi. Bu polis de, Çağlayan Adliyesi’nin nezaretinde gözaltındaki polislere bu parayı dağıttı. İhbar üzerine emniyet hemen bir inceleme başlattı. Polis için bu görüntüler çok önemli olduğundan hemen savcıdan istendi.
Çünkü bu görüntü, ‘örgüt’ yapısının daha da netleşmesi için bir delildi. Ancak polise, “Biz bunları 15 gün saklıyoruz. Görüntüler için zaman geçti. Elimizde yok” cevabı verildi. Emniyet yetkilileri ise şaşkın bir şekilde, “6 gün olmamıştı olayın üzerinde geçeli” diyor.
Görüntüler izlenemediği için ihbarın doğruluğu kanıtlanamadı.

<p>ABD'nin eski Başkanı Donald Trump devrildi. Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner da siyaset

Kushner siyaseti bırakıyor

Fransa'da 400 evsiz Vosges Meydanı'nda çadır kurdu

Nizip sabunu yurt içi ve dışından yoğun ilgi görüyor

Milas'taki yangında zarar gören 80 hektarlık ormanlık alan havadan görüntülendi