• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
28 Ağustos 2015 Cuma

PKK ve HDP kokuyu aldı

Türkiye yeniden bir seçime gidiyor. Özellikle muhalefet kanadında ortalık toz duman. İzleyip göreceğiz, siyasi partilerin kampanya döneminde neler yapacaklarını. Aslına bakarsanız 7 Haziran öncesi yaşananlar elimizdeki en önemli argüman. Ancak, kampanyaya şimdiden başlayan uyanıklar da yok değil.

Kamuoyunun unuttuğu şehit haberlerini geri getiren, ülke sokaklarını kana bulayan PKK ve terörün destekçisi konumundan sıyrılamayan HDP, seçim kokusunu aldıkları andan itibaren göz boyamaya başladı. PKK’ya ‘kirli’ demediğini açıklamak için ecel terleri döken HDP eşbaşkanı Demirtaş, şimdi ‘PKK silah bırakmalı’ diyor. 7 Haziran öncesi Batı oylarına talip olan ve bağlamasıyla dolaşan Demirtaş, bununla da yetinmiyor, ‘Seçim hükümetindeki bakanların yarısı kadınlardan oluşturulsun’ şeklinde bir açıklama yapıyor. Ne de olsa Türkiye partisi!
Kampanyanın diğer ayağı Kandil de bu arada boş durmuyor.
PKK terör örgütünün yöneticilerinden Duran Kalkan’dan ilginç bir çıkış geliyor. HDP’yi sert sözlerle eleştiren Kalkan, “HDP siyasette yeterince yaratıcı ve başarılı olamadı. Başkalarına çağrı yapıyorlar, ama kendileri neyi başardılar da çağrı yapıyorlar” diyor.
Amaç, PKK ile HDP arasında organik bir bağ yok, ‘Bakın Kandil, HDP’yi nasıl da eleştiriyor’ algısı oluşturmak. Kampanyanın medya ayağı da hemen harekete geçiyor ve dün Doğan Grubu’nun sözcülerinden Ahmet Hakan projeye ortak oluyor. PKK ile HDP arasındaki tercihini HDP’den yana kullanıyor.
Milletin bu tür oyunlara artık karnı tok. Bir tek bunu hesaplayamıyorsunuz.

Sizin kızınız, kardeşiniz yok mu?

İnanın yapılan bu ahlaksızlığı yönettiğim gazetenin sütunlarına taşımakta bile zorluk çektim. Bu milletin yüzde 52 ile cumhurbaşkanı seçtiği Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’la ilgili yapılan ahlaksızlıktan bahsediyorum. Deli olduğu belgelerle sabit olan birinin attığı tweetin ardından bazı soytarılar bunu ahlaksız bir kampanyaya dönüştürdü. Sanatçı olduğunu iddia eden Orhan Aydın ve milletvekili olup olmadığı tartışmalı olan CHP’li Mahmut Tanal ve paralel örgüt medyası bu kampanyanın baş aktörleri.
Olayı kaç gündür gazetelerde okuyorsunuz, o yüzden bir kez daha o iğrenç tweetleri buraya yazmayacağım. Ancak, birkaç sorum var; sizin çoluğunuz çocuğunuz, kızınız, kız kardeşiniz, karınız yok mu? Aynı şey size yapılsa neler hissederdiniz? Bu Erdoğan nefreti nedir? Bu yaptıklarınız ahlaksızlık değildir de nedir?
Yazıklar olsun!

Mirasyedi mi dediniz?

Ülkeyi içinde bulunduğu belirsizlikten kurtarmak için kurulması gereken seçim hükümeti için milletvekillerine teklifler gitti ve büyük bir sürpriz çıktı. Merhum Alparslan Türkeş’in oğlu Tuğrul Türkeş teklifi kabul etti.
Ne olduysa ondan sonra oldu! MHP’nin kimyası bozuldu. Parti lideri Bahçeli, Tuğrul Türkeş için ‘mirasyedi’ diyecek kadar ileri gitti. Sistemi kilitlemek için elindin geleni yapan Bahçeli, kendi sorumsuzluklarını unutarak, Türkeş’e saldırmaya başladı. Türkeş ismi partinin her noktasından silindi. Ülke söz konusu olduğu için milli bir duruş sergileyen Tuğrul Türkeş’i yerden yere vuran Bahçeli’ye tek bir şey sormak istiyorum; ‘MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in oğlu mu mirasyedidir, yoksa Türkeş ismi ile bugüne kadar ayakta duran, hatta birden çok seçim hezimetine rağmen varlığını sürdüren partinin isminden yararlananlar mı?’.
Çok iddialı konuşuyorum, MHP içinde Tuğrul Türkeş gibi düşünen çok isim var.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi