• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
9 Haziran 2015 Salı

Pensilvanya ve abisi mutlu

Başta ne söyledik? Sandıktan çıkan millet iradesine, amasız ancaksız saygı göstereceğiz. Önemli olan milletin verdiği mesajı çok iyi anlayıp çok iyi analiz etmek. Önümüzdeki günler, kimlerin mesajları nasıl algıladığını ortaya koyacak.

Seçime katılan siyasi partilerin tutumunu ileriki günlerde daha net analiz etme fırsatı bulacağız. Bugün sevinç nidaları atan, boyundan büyük laflar edenlere birkaç lafım olacak.
Seçim öncesi kurulan ittifakın en büyük destekçisi olan dünya basınını görmeniz lazım! Siyasi partilerin başarı veya başarısızlıklarını yorumlayacaklarına, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı dillerine dolamışlar. ‘Erdoğan engellendi’, ‘Erdoğan küçük düşürüldü’ başlıkları atıyorlar. Bu başlıklar, gerçek derdin, tasanın ne ve kim olduğunu açıkça ortaya koyuyor.
Sadece onlar mı?
Bir dönem fütursuzca üyelerini ‘KCK operasyonu’ adı altında içeri attıkları HDP’nin barajı aşmasını, zil takıp oynayarak kutlayan ‘paralel örgüt’ün Pensilvanya’daki liderinden de ses geldi!
Bakın son sohbetinde ne diyor?
“Firavun da kendini çok güçlü görüyordu; Hazreti Musa ve bir avuç Musevî karşısında gark olup giderken, döndü sığındı ama artık iş işten geçmişti”.
Şimdi sormak lazım!
Senin Pensilvanya’dan büyük paralar harcayarak kampanyalarını desteklediğin bağımsız adaylarına ne oldu? Benim görebildiğim kadarıyla bu adaylardan hiçbiri TBMM’ye giremedi. HDP’nin barajı aşması, sizin için olsa olsa bir teselli olabilir.
Gözden kaçırdığınız bir nokta daha var! Bu seçimlere Recep Tayyip Erdoğan girmedi, yavaş hemen atlamayın! Duyar gibi oluyorum; ‘Erdoğan o kadar miting yaptı’, ‘Tarafsızlığını yitirdi’ şeklinde sesler yükselmeye başladı.
Ben de bu arkadaşlara sesleniyorum! Çok değil, üzerinden daha 10 ay bile geçmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu milletten yüzde 52 oy aldı. AK Parti, onun liderliğinde bu seçimlere gitseydi nasıl bir tablo çıkardı tahmin edebilirsiniz.
Unutmadan seçim öncesi oluşturulan ittifakın en büyük destekçisinin kim olduğunu çok net bir şekilde ortaya koyan, Pensilvanya’nın da en büyük dostu İsrail’in seçim sonuçları değerlendirmesini de takdirlerinize sunmak istiyorum;
Haaretz gazetesi: Erdoğan’ın başkanlık hayalleri sonsuza dek bitti. Meclis'e giren HDP, Erdoğan’ın özellikle dış politikasını ve içerde azınlıklara yönelik tutumunu düzeltmeye zorlayacak. 3 partinin İsrail’le ilişkiler konusunda net bir prensibi yok.

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor