• $13,7307
  • €15,559
  • 787.531
  • 1910.41
2 Nisan 2014 Çarşamba

Pensilvanya ayarlarına dönmez

AK Parti’nin seçimlerden zaferle çıkmasının ardından, Başbakan Erdoğan’a bir tek küfretmediği kalan bazı gazeteciler, 3-5 gün bile beklemeden çark etti, bazıları da itiraflarda bulunmaya başladı.
Fethullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, ‘Gezi’ olaylarından 17 Aralık darbe sürecine kadar birbirinden ilginç açıklamalarda bulundu. Önce Gülerce’nin açıklamalarını hatırlayalım:

BU YAZIYI SPİKERDEN DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

CHP İÇİN OY İSTEDİK

“Hizmet baştan beri yanlış yaptı. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na savaş açtı. Gezi’den itibaren Başbakan’a hakaret etmeye başladılar. Üslubumuzu kaybettik. Namus bildiğimiz üslubumuz. Biz bunu bıraktık, hükümetle savaşa girdik, diyaloğu bıraktık, çatışmacı dil kullandık. Siyasallaştık. CHP için kapı kapı dolaşıp oy istedik. Hizmet hep çoğunlukla hareket etti. Hep öyle yoluna devam etti. İlk defa çoğunluğun karşısına çıktı ve kaybetti. Orjinalini kaybetti, yara aldı. İnsanların tanıdığı bildiği Hizmet bu değil. Hizmet yara aldı. Hizmet’i tanınmaz hale getirdiler. İnsanların güveni sarsıldı. Hoşgörü vardı bizde, diyalog vardı bizde, insanların gönlüne girmeyi istiyorduk. Cemaat ayarlarına dönmeli”.
Gülerce’nin samimiyetini tartışacak değilim ancak ‘ayarlara geri dönmek’ açıklamasına takıldım!
Çünkü kimse ayarlarına dönme niyetinde değil.
Özellikle Pensilvanya ayarına falan dönmez, tam tersi yeni hazırlıklar peşinde.
Nereden mi çıkarıyorum bunu?

GÜLEN VE ABD VATANDAŞLIĞI

ABD Dışişleri Sözcüsü, Fethullah Gülen’le ilgili bir soruya “Pensilvanya’da yaşayan beyefendiyi unutun. Türk hükümetiyle ikili bir ittifaka sahibiz” yanıtını veriyor.
Türkiye, Pensilvanya’yı neden unutsun?
Oslo görüşmelerinin kamuoyuna sızdırılmasıyla başlayan kirli oyunları unutmak mümkün mü?
Özellikle 17 Aralık süreciyle başlayan planlı darbe girişimini, devleti ele geçirme hevesini, montajları, dinlemeleri neyle açıklayacağız?
Peki, ABD ‘Pensilvanya’daki beyefendinin unutulmasını’ neden istiyor?
İnsanın aklına birden fazla soru geliyor.
Ancak bunlardan en önemlisi şu!
ABD Gizli Servisi CIA ile Fethullah Gülen arasındaki ilişkiyi, bu servisin Gülen’e yakınlığını neredeyse bilmeyen kalmadı. Acaba ABD’de Gülen’in vatandaşlığı ile ilgili bir gelişme mi yaşandı? Zira bu konuyla ilgili cemaatin etkin isimlerinden kulağıma oldukça güçlü bilgiler geliyor.
İnanın bu sorunun yanıtını çok merak ediyorum!

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

Güvenlik güçleri teröristlere göz açtırmıyor!

Keykubadiye Sarayı'ndaki kazılarda ortaya çıktı! 1220'li yıllarda yapıldı

2021'in en etkili kadınları seçildi! İşte listede yer alan isimler