• $12,8123
  • €14,5521
  • 738.223
  • 1808.79
29 Ocak 2016 Cuma

Paralelin panzehiri DDK!

Paralel örgütle mücadelede "maalesef" en kararlı duruşu sergileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayla tavrını net bir şekilde yine ortaya koydu. Maalesef diyorum, çünkü Cumhurbaşkanı'nın gösterdiği kararlılığı devletin her kurumunda görmek mümkün değil.

Kimse darılmasın! Tabii ki herkesi ve her kurumu kastetmiyorum, ancak örgütün devlet kurumlarındaki yapılanmalarını gördükçe bu yargımın ne kadar doğru olduğunu görüyorum. Yurtiçi ve yurtdışında topyekûn yapılmadığı sürece, bu örgütle mücadeleden sonuç alınamaz. Emniyet ve yargıda birkaç ismi tespit ederek ve yargılayarak ‘paralel örgüt’ bitirilemez.
Cumhurbaşkanı Erdoğan da, bu durumu gördüğü için hemen hemen her konuşmasında ‘paralel örgüt’ tehlikesine vurgu yapıyor. Son olarak da, kendisine bağlı Devlet Denetleme Kurulu’na (DDK) talimat verdiğini söyledi.
Peki, DDK bu örgütle ilgili ne yapacak?
Erdoğan’ın açıklamasının ardından bu konuda bir araştırma yaptım.
Aldığım sonuçlar çok ilginç.

YAPISI ÇÖZÜLECEK

Bir kere, DDK ‘paralel örgüt’le ilgili çalışmasına çok önceden başlamış durumda. DDK’ya göre; şu ana kadar ‘paralel örgüt’le ortaya çıkanlar aysbergin sadece görünen yüzü. Yani, şu ana kadar alınmış çok ciddi bir yol yok.
Bu nedenle DDK; kişiler üzerinde durmak yerine ‘paralel örgüt’ün yapılanması üzerinde çok geniş kapsamlı bir çalışma yürütüyor. Bu çalışmanın içinde, organizasyon şemasından tutun da, finansal yapılanmasına kadar birçok ayrıntıyı bulabileceğiz.
İşte bu noktada da devletin kurumlarına çok ciddi görevler düşüyor. Devleti ele geçirmeye çalışan bu örgütün sonunu getirmek istiyorsak, DDK’ya destek olmak zorundayız.
Sonra kimsenin şikâyet etmeye hakkı olmaz.

<p> </p>

Muhalefet liderleri Abdullah Gül'ün kapısını neden çaldı?

Maltepe'de lodos Ro-Ro gemisini batırdı

Uşak'ta dere yatağında patlamamış top mermisi bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (29 Kasım 2021)