• $17,9331
  • €18,4099
  • 1039.38
  • 2864.25
20 Ekim 2015 Salı

Paralelcinin sorusuna bak!

‘PKK, DAEŞ, PYD, DHKP-C bizim için aynıdır, hepsi Türkiye için terör örgütüdür’ diye haykırıyor devletin zirvesi, bunlar ikna olmuyor. Bu tanım sadece sözde de kalmıyor, devlet bu terör örgütleriyle kararlılıkla mücadele ediyor. Ama bir yandan malum medya, bir yandan da ‘paralel örgüt’ aynı algı operasyonunun peşinde.

O kadar ileri gidiyorlar ki, resmi makamlara yönelttikleri sorularda kendilerini ele veriyorlar. İsmi lazım değil, ‘paralel örgüt’ün medyasında çalışan bir isim, Genelkurmay Başkanlığı’nın yanıtlaması istemiyle 2 soru soruyor.
Sorulardan ilki; ‘Halen canlı bomba riski var mı? IŞİD’in etkinliği kırıldı mı?’
Durun sakin olun. Doğru, bu soruda herhangi bir absürtlük yok.
İkinci soruya bakın; ‘TSK’nın IŞİD’le mücadelesini yeterli buluyor musunuz?’
Buna ne diyeceksiniz?
Hem PKK, hem de DAEŞ’le müthiş bir mücadele performansı yürüten - size rağmen - Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sorulan soruya bakın. Sorunun arkasındaki art niyeti anlamak için medyum olmaya gerek yok sanırım.

Bu çağrıya itirazım var

Yeni Şafak Gazetesi, dünkü sayısında ‘Bu çağrıya siz de katılın’ başlığıyla diyalog, uzlaşma ve dostluk çağrısı yaptı. Çıkış noktasına kimsenin itirazı olamaz. Ancak, birinci sayfaya konulan özellikle bir isme şiddetle itiraz ediyorum.
O isim Ali Bulaç.
Bu ülkenin cumhurbaşkanını tehdit eden, Türkiye’yi içten bölmek amacıyla bütün ihanet şebekeleriyle ittifak yapan, terör örgütü suçlamasıyla ‘Kırmızı Kitap’a giren Pensilvanya önderliğindeki ‘paralel örgüt’ü savunan, PKK terör örgütünü meşrulaştırmaya çalışan bu isimle uzlaşma ve dostluk olmaz. Türkiye Cumhuriyeti tarihine 17-25 Aralık sivil darbe girişimi olarak kara harflerle yazılmış bir örgütün savunucusuyla benim işim olmaz. Ali Bulaç’ın bu dönemde neler yazdığını merak ediyorsanız, girin arama motoruna karşınıza çıksın.
Yeni Şafak’ın birinci sayfasında bu ismin yer aldığı gün Zaman Gazetesi’nde de aynı isim ve resmin yer alması da tarihi tesadüflerden biri olarak kayıtlara geçecek. Bu ve benzeri isimlerin yer alacağı bir çağrının altına imza atmamı kimse beklemesin.

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

İbrahim Kendirci panikledi: Annemden saklıyordum!

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?