• $13,4652
  • €15,2424
  • 796.966
  • 1910.29
28 Eylül 2014 Pazar

Paralel zorbalar

Allah’tan oradaydık!
Son 2 gündür paralel medya yangın yapıyor! “New York’ta koruma terörü” ve benzeri başlıklarla provokatif yayıncılığın örneklerini sergiliyorlar. Haber takip eden gazeteci edasıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı otelin önüne gelip “ABD Başkan Yardımcısı Biden ile yapılan görüşmeyi takip ediyoruz” masalına kimse inanmaz. Üstüne üstlük, suçsuz günahsız bir tavırla “Bize şiddet uyguladılar” diye yayın yapmak gazeteciliğe yakışmaz.
İnanın masum değiller!
17 ve 25 Aralık sivil darbe girişimleri sonrası etmediğiniz laf kalmayacak, ülkenin -o dönem için söylüyorum-, Başbakanına ağıza alınmayacak hakaretler yağdıracaksınız, tehditler savuracaksınız, ‘paralel örgüt’ün marifetlerini deşifre eden isimleri gazete ve televizyonlarınızda hedef göstereceksiniz, sonra da bütün masumiyetinizle “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeğeni Ali Erdoğan, danışmanları Aydın Ünal ve Şenol Kazancı bize şiddet uyguladı” diyerek yayın yapacaksınız!
Ortada şiddet falan yoktu. Böyle bir ortamda, bugüne kadar yaşananları da göz önüne aldığımızda, her insanın göstereceği bir tepki vardı. Sadece ve sadece sözlü uyarıda bulundular. Haberde geçen o isimler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en yakınındakiler. Erdoğan’a yönelik saldırıları içlerinde en çok hisseden kişiler. Kısacası, duygu doğrultusunda en ağır yükü taşıyan arkadaşlar. Onların böyle bir sözlü tepki göstermeleri kadar doğal bir şey olamaz.
Asıl tuhaf olan, ‘paralel medya’da çalışan ve bu yapının şahinleri olan Adem Yavuz Arslan ile Ali Halit Aslan’ın hiçbir şey yaşanmamış gibi o otelin önüne gelmeleri. Ali Halit Aslan’ın Türk güvenlik görevlilerinin bütün uyarılarına rağmen otelin lobisinde ısrarla oturması, son olarak ABD polisinin uyarısı sonucu dışarıya çıkması tam bir provokasyondur. Buna rağmen, büyük bir pişkinlikle “Beni ABD polisi korudu” şeklinde açıklama yapmak hakkaniyete sığmaz.

PENSİLVANYA’DAN TALİMAT

İşin perde arkasında yatan gerçek ise bambaşka!
Bir kere, ‘paralel medya’nın bu isimleri kendi akıllarına göre oraya gelemez. Böyle bir tepkiyle karşılaşacaklarını herkesten iyi bilirler. Ancak, Pensilvanya’dan talimat gelince yapacak bir şeyleri yok. Erdoğan’ın otelinin önüne gelerek yapmak istediklerini bir anlamda başardılar. Erdoğan’ın çevresini tahrik ederek, yalan yanlış yayıncılık yapma amacındaydılar, bunu da yaptılar. Ortada şiddet olmadığı halde “Koruma terörü” başlığıyla haber yapmak bunun en büyük kanıtı.
Ne diyeyim, Allah ıslah etsin!

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

İstanbul kara teslim! Vatandaşlar saatlerce yolda kaldı

Hurdalıktan alınan arabanın muhteşem değişimi

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor