• $17,9393
  • €18,2548
  • 1023.28
  • 2913.3
19 Haziran 2014 Perşembe

‘Paralel yapı’nın yeni imamı bir gazeteci!

Çok uzun yıllar Başbakan Erdoğan’ın en yakınında bulunan, yeri geldiğinde ailesini bile emanet ettiği korumalarıyla ilgili başlatılan soruşturmada neredeyse sona gelindi. Önceki gün gerçekleşen gözaltılar sonrası bu korumaların ifadeleri alınmaya başladı. Emniyet’te değil belki ama savcılık ifadelerinde gözaltına alınanların çok ciddi itiraflarda bulunmalarını bekliyorum.
Bunun yanı sıra, başına gelecekleri bildiği için yurt dışına kaçan korumalardan Serhat Demir’in de yakalanması an meselesi.
Yurtdışına kaçanlar derken, sizlerle yeni bir bilgiyi de paylaşmak istiyorum!
17 Aralık operasyonunun ardından kamuoyunun gündemine ‘paralel yapıya çalışan imamlar’ kavramı da geldi.

ÜLKEDEN KAÇTILAR

Devletin hemen hemen her kurumunun içine giren bu örgütün yaptıkları deşifre olmaya başladıkça, bu yapının üst düzey imamları teker teker ülkeyi terk etmeye başladı. Bazılarının ise görev yerleri değişti. Özellikle kamudaki imamlar değiştirilirken, yerlerine çok farklı alanlarda görev yapan üyeler getirilmeye başladı.
Kamuoyu bu süreçte paralel örgütün emniyet ve yargıdaki imamlarının kim olduğunu öğrendi. Amaçladıkları hedefi gerçekleştirmek için başlattıkları derin operasyonu ilk günden itibaren hem çalıştıkları yerlerde, hem de sosyal medyada diri tutmaya çalışan bazı paralel gazetecilere önemli görevler verildi.
Şimdi sıkı durun!
Pensilvanya’nın yönlendirdiği, liderliğini yaptığı bu paralel örgütün Deniz Kuvvetleri’ndeki yapılanmasının başında bir gazeteci var. Bu gazeteci halen aktif olarak medyada çalışıyor. Bu kişi ilk önce emniyet imamı ‘Kozanlı Ömer’ olarak bilinen Osman Hilmi Özdil’in yardımcılığına getirildi.

DENİZ’DEN EMNİYET’E

Özdil’in deşifre olmasından sonra ‘emniyet imamlığı’ görevi bu gazeteciye verildi. Paralel polislerden gelen bilgiler bu gazeteci üzerinden yönlendiriliyor. Bu tür görevlere getirilen kişiler, resmiyette hiç bir karşılığı olmamasına rağmen Pensilvanya’dan ciddi maaşlar alıyor.
Yine duyar gibi oluyorum!
Bu gazeteci kim?
Kimliği bende saklı!

<p>Mükemmel Eşleşme dizisi, TRT1'in yaz sezonunda yayınlanan iddialı işlerinden birisi. Dizinin ana

Mükemmel Eşleşme'nin Fadime'si Ayşegül Günay: 'Karadenizli kadınların damarlarında dominantlık vardır'

Sular çekilince ortaya çıktı! Bölge sit alanı ilan edilebilir

Lise öğrencileri yaptıkları dronla TEKNOFEST'te yarışacak

TEM'in ortasına çıktı kazaya neden oldu! Korku dolu anlar