• $15,6228
  • €16,3559
  • 915.682
  • 2390.79
19 Ocak 2014 Pazar

‘Paralel yapı‘nın yeni gazetesi

Devlet içinde illegal şekilde örgütlenen Pensilvanya destekli yapının skandalları tek tek deşifre olmaya başladı. Korsan operasyonlardan tutun da kendilerine yakın olan medya kuruluşlarına servis ettikleri haber ve fotoğrafların yanlış yönlendirme amacıyla yapıldığını hepimiz takip ettik.
17 Aralık operasyonunun başladığı günden bu yana bunun 'seçim ayarlı bir operasyon' olduğu iddiası da kanıtlandı. Cemaat'in sözcüsü Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın, 30 Mart seçimlerinde AK Parti'ye oy verilmemesi için örgütlü toplantılara start verdiğini AKŞAM gazetesinin manşetinde okudunuz. Ne var ki, bu toplantılarda Cemaat tabanının da yapılanlardan ne kadar rahatsız olduğu ortaya çıktı. Yani 'paralel yapı'nın üst düzey aktörleri başka telden çalarken, tabanın AK Parti'ye bakışının, ki iktidarın tabana bakışı da öyle, olumlu olduğu net bir şekilde görüldü.
Hemen hemen her alanda örgütlü bir ağ olduğu görülen bu yapının yeni hedefleri de var. Başta söylediğimiz gibi bugüne kadar yapılanlarla sınırlı kalmamakta kararlılar.
Şimdiki hedef yeni bir gazete.
Pensilvanya destekli gazetenin adı; Karşı.
2 Şubat'ta yayına başlayacak gazetenin merkezi Zeytinburnu. Ofis tutup çalışmalara başlayan gazetenin yayın yönetmeni Eren Erdem.
Yeni gazetede yazacak köşe yazarları da oldukça ilginç isimler: Abdüllatif Şener, İhsan Eliaçık, Levent Üzümcü, Kutlu Esendemir.
İsimlere bakınca nasıl bir ittifakın kurulduğu gün yüzüne çıkıyor. Önümüzdeki günlerde yeni korsan operasyonlara, korsan bildirilere, kirli kasetlere, mesnetsiz iddialara hazır olalım!

Hani Cemaat'in parmağı yoktu

Seçim ayarlı operasyon başladığından itibaren her platformda "Fethullah Gülen'in yaşananlarla hiçbir ilgisi yoktur" yaygarası koparan Cemaat sözcüleri sonunda eteklerindeki taşları dökmeye başladı. Öyle ki, işi hakarete, çirkin benzetmelere kadar götürmeye başladılar. Cemaat'e ait Zaman Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Başbakan Erdoğan'ı, Müslüman aleminin nefret ettiği bir kişilik olan 'Yezid'e benzeterek her planı açık etti. Allah'tan böyle kişiler var ki, hedefin ne olduğunu çok net bir şekilde görebiliyoruz. 'Yolsuzluk' goygoyculuğuyla kamuoyunun karşısına çıkanların "Erdoğansız bir Türkiye" için yanıp tutuştuklarını, bunu gerçekleştirmek için terbiye sınırlarını aşacak düzeye geldiklerini anlayabiliyoruz

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Haftanın yalanları deşifre edildi! İşte haftanın yalanları

Yetkililer doğruladı! Atom bombasından daha büyük

Kargalar boş evdeki duşakabini bakın ne hale getirdi! Eve gelince gözlerine inanamadı