• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
13 Şubat 2014 Perşembe

‘Paralel yapı‘nın dinleme ağı

Adana’daki TIR skandalıyla tam anlamıyla ayyuka çıkan devlet içindeki casusluk çetesinin faaliyetlerini saymakla bitiremeyiz. Önümüzdeki günlerde TIR iddianamesinin tamamlanması sonrası bu çetenin yapılanmasını da göreceğiz diye düşünüyorum.
Adana’daki olayı bir kenara bırakıp bugünlerde çok sık gündeme gelen dinleme faaliyetlerine geçelim. Özel hayatın mahremiyeti açısından vazgeçilmez olan internet düzenlemesine her ne kadar bazı kesimler sıkı muhalefet etse de düzenlemenin bu görüntü ve dinlemelerden musdarip olan bu kesimin işine geldiğini söylemek zor değil. Buradaki muhalefetin “Özgürlükler elden gidiyor” yaygarasıyla iktidarı yıpratmak amacıyla yapıldığı da şüphe götürmez bir gerçek.
Bugün belki yapılan dinlemeler, ortaya saçılan telefon konuşmalarından nemalananlar olabilir. Çünkü bu dinlemeler 17 Aralık operasyonundan çok daha önce planlı bir şekilde yapılmış.
Düşünün ki 300 kişinin çalıştığı bir kurumun başındasınız. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’ndan (TİB) bahsediyorum. Bu kurumun başkanısınız. Bu kurum telefon dinlemelerini yapan bir kurum. Kimi, neden dinlediğinizi kurumun başındaki ismin bilmesi gerekiyor. Ancak, bundan önceki başkanın yaşadıklarından bahsediyorum, personeliniz kayıtları size açmıyor. Hatta bazı odalara “Yetkiniz yok” diyerek girmenize izin vermiyor.
Evet, daha önceki TİB Başkanı bire bir bunları yaşadı. Devlet içine çöreklendiği görülen bu ‘paralel yapı’ bütün ülkeyi dinlerken her türlü hukuksuzluğa imza atıyor. Bu da yetmiyormuş gibi, kurumda yapılan yeni düzenleme sonrası görevlerine son verilenler, giderken yaptıkları bütün kayıtları da beraberinde götürüyor.
Bu konuyla ilgili soruşturma tüm hızıyla devam ediyor. Adli süreç de herkesi dinleyen bu paralel ağı ısrarla takip edecek.

Okullarda toplu beddua

Meşhur beddua görüntüleri Pensilvanya’dan Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşmüştü. Bu uygulama cemaate ait okullarda yaygın bir şekilde sürüyor. Bir arkadaşımın anlattığı olayı aynen aktarıyorum.
Olay cemaatin Suudi Arabistan’daki okullarında yaşanıyor. Bu uygulama 15 gün önce bütün okullarda planlı bir şekilde gerçekleştirilmiş.
Okulların yurtlarında kalan öğrenciler, gece saat 03.00’te uyandırılarak Teheccüd Namazı için abdest almaları istenmiş. Öğrencilere, ağabeyleri öncülüğünde Teheccüd Namazı kıldırılmış. Daha sonra Başbakan Erdoğan ve arkadaşları için Ya Kahhar Duası okunmaya başlamış. Duaya şaşıran çocuklar bir an duraksayınca, ibadeti yöneten abilerinin uyarısıyla daha gür bir sesle Ya Kahhar duası yarım saat kadar devam etmiş.
Ya Kahhar duası zalimin ıslahını, mümkün olmadığı halde kahrına niyet eden bir dua. Yani Erdoğan ve arkadaşlarına yine beddua ediliyor. Ancak duanın çok özel bir tarafı var. Hakkında beddua edilen kişi bunu hak etmiyorsa kahır için okuyan ona zulüm etmiş olacağından bu beddua kendisine dönüyor.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

NATO, deniz korsanlarına karşı Türk yazılımlarıyla hazırlanacak

Yerli etlik damızlık tavuk 'Anadolu-T' beyaz et sektörüne kazandırıldı

İlk kez duyacaksınız! Yaprağından sızan süt tam bir şifa kaynağı