• $9,5668
  • €11,0988
  • 554.242
  • 1518.29
5 Kasım 2014 Çarşamba

Paralel polislerden ‘kendinizi imha edin’ emri

Her yeni gün başka bir ihanetle karşılaşıyoruz. HDP’nin ‘sokağa çıkın’ uyarısıyla başlayan ve tarihe 6-7 Ekim olayları olarak geçen kaos senaryosuyla ilgili öğrendiklerimiz insanın tüylerini ürpertiyor. 40’tan fazla kişinin ölümüne neden olan olayların hemen ertesi Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu olayların arkasında ‘paralel yapı’ da var” dediğinde, kimi çevreler ‘o kadar da değil’ diye eleştirilerde bulunmuştu. Bu açıklamanın üzerinden çok zaman geçmeden İçişleri Bakanı Efkan Ala, Afyon kampında olayın bütün detaylarını ortaya döktü. Bölge insanının işkenceyle öldürüldüğü, dükkanlarının yakıp yıkıldığı olayların arkasında ‘paralel yapı’ vardı. Olaylara müdahale etmeyen, hatta olayların büyümesine neden olan bürokratların tespit edildiğini ve bunlar hakkında soruşturma açılacağını söyledi Bakan Ala.
İhanet bununla da sınırlı kalmadı.
Gerek 6-7 Ekim olaylarında gerekse Türkiye’yi yasa boğan şehit haberlerinin arkasında da bu yapının olduğu ortaya çıktı. İstihbarat birimlerinin yaptığı çalışma sonucunda ortaya çıkan skandal şöyle özetlenebilir:
“Güneydoğu’da çözüm sürecine karşı olan paralel yapı uzantıları, bazı eylemlerde PKK’nın gençlik koluyla istihbarat paylaşarak grubu yönlendirdi ve HÜDA-PAR ile çatışmayı alevlendirdi”.
Şimdi sizinle önümüzdeki günlerde çok daha ciddi sonuçlar doğurabilecek yeni bir bilgiyi paylaşmak istiyorum!
Pensilvanya liderliğindeki ‘paralel örgüt’, 17 ve 25 Aralık’ta emniyetteki adamlarıyla hükümeti devirmeyi planladı. Bu örgütün, emniyette en çok kümelendiği birim istihbarat ve kaçakçılık şubeleri.
İstihbarat ve terör şubelerindeki polisler, bilgi almak amacıyla terör örgütlerinin içerisinde muhbir çalıştırırlar. Bu muhbirler, bilgileri istihbarat birimlerini aktarmakla görevlidir.
Emniyete çalışan yüzlerce istihbarat elemanı olduğu bilinir. ‘Paralel örgüt’e bağlı polisler, görevden alınmaya başlayınca büyük bir ihanetin fitilini de ateşlemeyi ihmal etmedi.
Söz konusu arkadaşlar, örgüt içerisinde bulunan haber elemanlarına, “Kendinizi imha edin. Görev bitti” diyerek bir daha istihbaratla irtibat kurmamalarını istedi.
O elemanlar sayesinde birçok eylemin engellendiği düşünüldüğünde, ‘paralel örgüt’ün bu talimatla amacı “Bakın biz varken eylemler engelleniyordu” mesajı vermek.

<p> </p>

CHP-HDP ortaklığı... Çatlak kapıda mı?

Trakya'da 65 yaş üzeri ve risk grubundakilere ''grip aşıları'' evlerinde yapılıyor

En güzel, kısa, uzun, anlamlı, resimli 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajları burada!

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şuşa'da ezan okudu