• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
7 Nisan 2015 Salı

‘Paralel örgüt’ün son oyunu

Ne kadar deşifre olurlarsa olsunlar vazgeçmeyecekler! Dinlemeler, montaj görüntüler, uydurma iddianameler, operasyonlar bunların ardı arkası kesilmeyecek. Türkiye Cumhuriyeti yakın tarihinin en kritik seçimlerinden biri olan 7 Haziran seçimleri yaklaştıkça saldırılarını artıracaklar. ‘Paralel örgüt’ün unsurları, her ne yazılırsa yazılsın, Türk hukuk sistemine ‘terör örgütü lideri’ olarak girse de Pensilvanya’daki zatı ‘kutsallaştırmak’ için her yolu deneyecek.

Bunun son örneği de, daha önce denedikleri gibi, yeni bir film. İlk olarak ‘Aşk Bir Eylemdir’ adını verdikleri uydurma bir filmle kamuoyunu kandırmaya çalıştılar. Şimdi de ‘Selam-Bahara Yolculuk’ filmiyle aynı yolu deneyecekler.
Ancak, bu filmin perde arkasında yaşananları bilmek herkesin hakkı!
Gelin neler yaşandığına tek tek bakalım!
Filmin çekilmesi talimatı doğrudan Pensilvanya’dan geldi. Yapımcı Mehmet Haluk Örgün, Samanyolu eski Ankara temsilcisi. Yönetmen Hamdi Alkan. Senarist Erkan Çıplak. Yapımcı arkadaş mart ayı başında Pensilvanya’ya gitti. Orada görüşmeler yapıp, talimatları aldı ve yardımcılarına aktardı. Kendisi şu anda bile ABD’de.
Verdiği talimatlar şöyle: Salon satış noktaları sıkı tutulsun. Mutlaka zorunlu toplu satışlar yapılsın. Toplu bilet alanlar isimleriyle birlikte bilet koçanlarını muhafaza ederek örgüte teslim etsin. Bu şekilde, ‘bilet aldım’ diye yalan söyleyenler tespit edilecek.
Filmin ilk 3 dakikalık bölümünde Pensilvanya’daki ismin Altunizade’de yıllarca kaldığı FEM Dersanesi'nin 5. katının görüntüleri var. Bu katla ilgili Pensilvanya’dan özel haberler yapılması talimatı da verildi. Filmde, 5. katı neredeyse kutsal emanetler gibi abartıp süsleyerek anlatmak amacındalar. Bir anlamda kişi kültü yaratmak istiyorlar.
Her defasında dikkat çekiyorum! Kenara çekilmeyecekler, aman dilemeyecekler!

<p>Markar Esayan'ın cesur bir insan olduğunu söyleyen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah

'Markar Esayanlara bu toplumun her zaman ihtiyacı var'

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi