• $13,6368
  • €15,4363
  • 781.22
  • 1927.39
22 Eylül 2015 Salı

Paralel örgütün hazımsızlığı

Yaklaşık 1.5 ay içinde 118 şehit haberi gelmiş, terör örgütü sınır tanımaz halde ve insanlıktan çıkmış bir vaziyette kin kusmaya başlamış. Bunun üzerine sivil toplum örgütleri inisiyatif almaya karar vermiş ve ‘teröre lanet’ mitingleri düzenlemeye başlamış. Bu çerçevede geçtiğimiz hafta içinde biri Doğu - Güneydoğu Anadolu bölgelerinde olmak üzere 3 büyük miting düzenlendi. Halk, terör örgütü PKK’ya ve yaptığı kat-
liamlara ‘dur’ dedi. Pazar günü İstanbul’daki mitinge Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve Meclis Başkanı Yılmaz da katıldı. Devletin zirvesi oradaydı. Gönül isterdi ki, muhalefet partileri de olsun. Ancak, davet edildikleri halde ‘Erdoğan nefreti’ nedeniyle katılmaya gerek görmediler.
Çözüm Süreci’nin baş düşmanı ‘paralel örgüt’ün unsurları da boş durmadı. Milyonların Türk bayraklarını alarak katıldığı, teröre ağız dolusu lanet okunduğu, şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti okunduğu bu mitingden rahatsız oldular. Örgütün medyası miting haberine (Zaman gazetesi çarpıtarak verdi) tek sütun yer vermedi. Milyonların haykırışını yok saydılar.

BANKA ÖNÜNDE NE YAPTINIZ?

Bununla da yetinmediler.
Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın merhum annesine saygısızlık yapan Today’s Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş sosyal medyada skandal bir paylaşımda bulundu. Keneş, attığı tweetle ‘Mitingde Kur’an-ı Kerim tilaveti… Yahu hiç mi sınır tanımıyorsunuz?’ diyerek tepki gösterdi.
Ne olacaktı Bülent Keneş?
Teröre ve destekçilerine lanet okunduğu, şehitlerimizin yad edildiği böyle bir mitingde Tarkan’ın ‘Oynama şıkıdım şıkıdım’ şarkısı mı çalacaktı? Burada dua okunması kadar doğal ne olabilir? Kur’an-ı Kerim’den de mi rahatsız olmaya başladınız? Bankanıza el koyulduğu zaman, milleti organize edip, hiç alakası olmadığı halde, banka önünde insanlara Kur’an-ı Kerim okutmadınız mı?

Kim milli kim değil?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘teröre lanet’ mitinginde söylediği ‘Meclis’e milli ve yerli milletvekili gönderin’ sözleri gündeme damgasını vurdu. HDP’nin bu sözlerle ilgili yorumu oldukça ilginç.
Bakın ne diyor HDP:
“Yunanistan’da seçim yapıldı, 3 Türk milletvekili Yunanistan Parlamentosu’nda temsil imkanı bulacak. Buradaki Türk milletvekilleri Yunanistan’da hain konumunda mı? Almanya’da Türk, Kürt ya da farklı halklardan milletvekilleri yerel ve federal parlamentoda temsil imkanı buluyor.”
HDP’li arkadaşlara hatırlatmak isterim; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bahsettiği millilik bu değil. Öncelikle Yunanistan’daki veya Almanya’daki vekiller bölücülük yapmıyor. Yapmaları halinde bu iddianız tartışılabilir. İkincisi ‘millilik’ kavramı dışarıdan kumanda edilme ve ülke aleyhine çalışmayla bağlantılı bir kavram.
Önümüzdeki günlerde bu kavramı daha da açarız, hatta gerek siyasette gerekse medyada milli ve gayrimilli isimleri sizlerle paylaşırız.

<p class='MsoNormal'>Peki, bu karar neden önemliydi? Akşam Gazetesi Yazarı  Oğuzhan Bilgin tüm merak

Artık her yerde 'Türkiye'

İsrail hapishanesinden kaçan Filistinli tutuklular mahkemede darbedildi

Bir çiftçi tarafından bulundu! İçinden servet çıktı

Kedilerin en çılgın halleri